مجله سیمدخت
0

تازه‌ترین دستاورد: ابتکار دانشمندان در ساخت دستگاه رباتیک با استخوان، رباط، و تاندون

تازه‌ترین دستاورد: ابتکار دانشمندان در ساخت دستگاه رباتیک با استخوان، رباط، و تاندون
بازدید 73

هر قسمت از این دستگاه رباتیک از پلیمرهای متنوعی ساخته شده است که از نظر نرمی و استحکام اختلافاتی با یکدیگر دارند. همچنین برای ساخت این دستگاه از یک تکنیک اسکن لیزری نوین استفاده شده است که به چاپگرهای سه‌بعدی این امکان را می‌دهد تا «پلاستیک‌های ویژه با خصوصیت الاستیک» را خلق کنند.

استفاده از تکنیک چاپ جدید برای ساخت دست رباتیکتازه‌ترین دستاورد: ابتکار دانشمندان در ساخت دستگاه رباتیک با استخوان، رباط، و تاندون

روش چاپ جدید، در مقایسه با پروژه‌های استاندارد، مزایایی همچون افزایش دوام و بهبود خواص الاستیک را به همراه دارد، که در زمینه ساخت ربات‌های نرم و پروتز نیز فرصت‌های جدیدی ایجاد می‌کند. این فناوری به دانشمندان این امکان را می‌دهد که مانند دستگاه رباتیک معرفی‌شده در این گزارش، با دقت بیشتری طبیعت را شبیه‌سازی کنند.

پروفسور حوزه روباتیک در دانشگاه ETH زوریخ، رابرت کاتزشمان، اظهار داشته است: “ربات‌های ساخته‌شده از مواد نرم، مانند دستگاهی که ما ساخته‌ایم، نسبت به ربات‌های معمولی ساخته‌شده از فلز دارای مزایایی هستند. به دلیل نرمی آن‌ها، خطر آسیب کمتری در هنگام کار با انسان وجود دارد و همچنین برای جابه‌جایی کالاهای شکننده، این ربات‌ها مناسب‌تر هستند.”

استارت‌آپ Inkbit که به دانشگاه MIT وابسته است، به توسعه این تکنولوژی پرینت‌سه‌بعدی کمک کرده و در حال حاضر در حال بررسی راهکارهای کسب درآمد از این فناوری است. این شرکت به‌زودی چاپگرهای جدید خود را به بازار عرضه خواهد کرد و اشیاء پیچیده‌ای که با استفاده از این فناوری پرینت شده‌اند، به شرکت‌های کوچکتر نیز عرضه می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *