مجله سیمدخت
0

هکرها کد منبع GTA V را از راک‌استار سرقت کردند

هکرها کد منبع GTA V را از راک‌استار سرقت کردند
بازدید 19

انتشار کد منبع کامل بازی GTA V ممکن است به شدت به راک‌استار ضربه وارد کند. در حال حاضر، استودیو سازنده‌ی معروف بازی‌های Grand Theft Auto با یک چالش امنیتی جدید مواجه شده است. پس از لو دادن اطلاعات اخیر و گسترش شایعات درباره GTA 6، حالا کد منبع کلی از نسخه قبلی این بازی، یعنی GTA 5، به صورت آنلاین منتشر شده است.

کد فاش شده اطلاعات جالبی را ارائه می‌دهد، از جمله یک فایل مربوط به Bully 2 که به عنوان ادامه‌ای برای این بازی اکشن ماجراجویی معروف شناخته می‌شود. Bully اولین بار در بازه‌ی زمانی بین انتشار Grand Theft Auto: San Andreas و Grand Theft Auto 4 منتشر شد و گیم‌پلی مشابه بازی‌های گذشته را در اختیار بازیکنان قرار داد؛ با این تفاوت که در مکانی جدید با مأموریت‌ها و شخصیت‌های جدید قرار گرفت.

هواداران Bully با شوق منتظر بروزرسانی جدید برای این بازی بوده‌اند و بر اساس شایعات، به نظر می‌رسد راک‌استار در حال کار بر روی Bully 2 به سکوت کار کرده است. کد منبع GTA V همچنین شامل نقشه اولیه و اسکریپت‌هایی است که تایید می‌کند بازی GTA 6 با نام کد Project America در نظر گرفته شده است.

کاربر با نام SKizzleAXE در توییتر، تصویری از کد منبع GTA V را به اشتراک گذاشته که تایید اخبار هک شدن راک‌استار را نشان می‌دهد.

هکرها کد منبع GTA V را از راک‌استار سرقت کردند

متاسفانه، روش دقیق انتشار کد منبع GTA 5 برای ما مشخص نیست. با این حال، به افترا واقعیات، به نظر می‌رسد که ابتدا این کد از طریق پلتفرم دیسکورد منتشر شده و همچنین شایعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد این کد کامل بازی از سال ۲۰۲۲ به صورت خصوصی بین چند نفر معین خرید و فروخته شده است.

انتشار کدهای بازی GTA V به شدت ضربه‌آمیز برای راک‌استار تلقی می‌شود؛ زیرا این کدها نه تنها دارای ارزش بسیار بالایی هستند، بلکه ممکن است در آینده منجر به مشکلات فنی یا حتی تأخیر در انتشار بازی‌های آینده‌ی این شرکت، از جمله GTA 6، شوند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *