مجله سیمدخت
0

اتحادیه، حامی حقوق کارکنان سگا شد

اتحادیه، حامی حقوق کارکنان سگا شد
بازدید 15

کارکنان شرکت Sega آمریکا زیر پوشش قرارداد اتحادیه متحد کارمندان Sega در حال بهبود (AEGIS) قرار گرفتند تا به‌طور مشترک به تصویب افزایش درآمد و مزایا بپردازند و از جمله در مقابل تعدیل نیرو و جلوگیری از اخراج ناعادلانه یا تبعیض آمیز کارکنان محافظت شوند.

به گزارش جیسون شرایر از بلومبرگ، قرارداد جدیدی که در شرکت Sega آمریکا به امضا رسیده، دربرگیرنده تقریباً ۱۵۰ نفر از کارکنان دائمی و موقت این شرکت از اقسام بازاریابی تا بخش‌های مختلف اداری در کالیفرنیای جنوبی می‌شود. بر اساس این گزارش، کارکنان تحت پوشش اتحادیه AEGIS، در دوره زمانی ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ به ترتیب افزایش سالانه ۴، ۳ و ۲.۵ درصدی در درآمد خود دست پیدا خواهند کرد.

این قرارداد از مزایای مختلفی برخوردار است از جمله حفظ امنیت شغلی در برابر تعدیل نیرو و جلوگیری از اخراج ناعادلانه یا تبعیض آمیز. همچنین، تمامی کارکنانی که در تولید بازی‌ها یا سایر محصولات شرکت فعالیت می‌کنند، از نظر اعتبار و منافع مربوط به خود محترم شناخته خواهند شد. به گفته وبسایت Polygon که به نقل از ام گیگر، یکی از اعضای AEGIS-CWA، آمده است:

“یکی از نکات مهم این قرارداد، رسیدگی به شکایات ماست. این بخش امکان ارائه لایه‌ی بیشتری از امنیت برای ما را فراهم می‌کند تا بتوانیم مسائلی مانند تعدیل نیرو و تبعیض آمیز کارکنان را در مورد اخراج ناعادلانه مطرح کنیم.”

اتحادیه، حامی حقوق کارکنان سگا شد

به طور مشابه، اگر شرکت تمایل به انجام کاری داشته باشد که اتحادیه مخالف آن است، ما می‌توانیم اعتراض کنیم یا در مورد آن اقداماتی انجام دهیم. پیش از تصمیم‌گیری نهایی، ما نیز حرف خود را برای ابراز دیدگاه خود بیان می‌کنیم. درباره مسئله “Just Cause” یا همان پدیده اخراج ناعادلانه و تبعیض آمیز کارکنان، ما به عنوان دومین واحد در صنعت بازی‌های ویدیویی در آمریکای شمالی که از نیروهای خود در برابر تعدیل نیروی بی‌رویه و اخراج ناعادلانه محافظت می‌کنیم، موفق بوده‌ایم.

مذاکرات بین شرکت Sega آمریکا و AEGIS-CWA شش هفته طول کشید تا به یک توافق نهایی برسد. یکی از کارکنان Sega اظهار کرد که این فرایند به دلایل مختلفی برای آن‌ها بسیار چالش برانگیز بود. او افزود: “یکی از چیزهای دشواری که در این مسیر با آن مواجه شدیم، تعدیل نیروی گسترده‌ی کارکنان موقت یا قراردادی بود. واقعاً نمی‌توانید درک کنید که این کار چه ضربه‌ای به روحیه و روابط کاری با منابع پشتیبانی خود وارد کردیم.

یک قرارداد به تنهایی نمی‌تواند تضمین کند که شما هیچ وقت اخراج نخواهید شد. این در نهایت یک تصمیم تجاری بود که در این خصوص گرفته شد. اما ناراحتی و عصبانیت ما نسبت به این اتفاق، واکنش طبیعی‌ای بود. حداقل اکنون می‌توانیم درباره‌ی پیشنهاد‌های پایان خدمتی که شرکت برای افرادی که در معرض از دست دادن شغل هستند در نظر گرفته است، مذاکره کنیم.”

در نهایت، لطفاً نظرات خود را در این مورد با زومجی و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *