مجله سیمدخت
0

هوش مصنوعی، جایگزین انیماتورها می‌شود

هوش مصنوعی، جایگزین انیماتورها می‌شود
بازدید 16

جفری کاتزنبرگ به جمع افرادی پیوسته است که اعتقاد دارند هوش مصنوعی تعداد زیادی از مشاغل را جایگزین خواهد کرد. با ظهور هوش مصنوعی پیشرفته، صنعت انیمیشن نیز با چالش‌های مهمی روبه‌رو شده است. جفری کاتزنبرگ، تهیه‌کننده و مجری تجربه‌کار، معتقد است که این فناوری می‌تواند تا ۹۰ درصد از هزینه تولید فیلم‌های انیمیشن را کاهش دهد، اما در عین حال به شدت به شغل‌های ۹۰ درصد از انیماتورهای انسانی آسیب بزند.

جفری کاتزنبرگ در گفت‌وگویی در انجمن اقتصاد بلومبرگ اظهار کرد:

من هیچ صنعتی را نمی‌شناسم که به این اندازه رسانه، سرگرمی، و خلاقیت را تحت تأثیر قرار داده باشد. برای ساخت یک فیلم انیمیشن در سطح جهانی، به ۵۰۰ هنرمند و انیماتور و چندین سال زمان نیاز دارید، در حالی‌که من فکر می‌کنم تا سه سال آینده فقط ۱۰ درصد از این منابع مورد نیاز خواهد بود.

  • جفری کاتزنبرگ

احتمالاً با نام جفری کاتزنبرگ آشنا نیستید، اما ممکن است پروژه‌های بزرگی که او را در مدیریت آن‌ها دیده‌اید، به یاد بیاورید. در دهه ۱۹۹۰، پس از تجربه‌ی موفق به‌عنوان رئیس استودیوی والت‌دیزنی، او استودیوی خود را با نام Dreamworks Animation تأسیس کرد و فیلم‌های مانند “شرک” و “Chicken Run” را تولید کرد.

کاتزنبرگ معتقد است که صنعت انیمیشن در دهه‌ی گذشته تغییرات زیادی کرده است و با حضور هوش مصنوعی، این تحولات بیشتر خواهد شد.

بدون شک، هوش مصنوعی در مدت زمانی قبل از این تأثیرات قابل توجهی بر روی صنایع مختلف گذاشته است، به‌ویژه در شرکت‌های بزرگ مانند Red Ventures و Axel Springer که نویسندگان خود را اخراج کرده و هوش مصنوعی را به‌عنوان جایگزین انسان‌ها معرفی کرده‌اند. شرکت‌های فناوری نیز، از جمله IBM، قصد دارند هوش مصنوعی را به‌جای هزاران شغل انسانی مورد استفاده قرار دهند.

جفری کاتزنبرگ همچنین به تأسیس Quibi پرداخت؛ این سرویس استریمی قصد داشت فیلم‌ها و سریال‌های مختلف را برای کاربران فراهم کند، اما به دلایلی شکست خورد و دو میلیارد دلار سرمایه را از دست داد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *