مجله سیمدخت
0

پایان کار سیترا: نینتندو با شکایت خود، شبیه‌ساز محبوب 3DS را از بین برد.

پایان کار سیترا: نینتندو با شکایت خود، شبیه‌ساز محبوب 3DS را از بین برد.
بازدید 21

توسعه‌دهندگان شبیه‌ساز یوزو، تازه‌ترین بازیگر در صحنه‌ی شبیه‌سازی کنسول‌های نینتندو، به توافق غیرمنتظره با نینتندو پیوستند. طبق این توافق، آنها موافقت کردند که به نهایت ۲.۴ میلیون دلار خسارت پرداخت کنند و همچنین فعالیت توسعه و توزیع شبیه‌ساز خود را متوقف کنند. این اقدام به طور ناخواسته، شبیه‌ساز دیگری به نام سیترا را نیز تحت تأثیر قرار داد که قبلاً بازی‌های Nintendo 3DS را پشتیبانی می‌کرد. حساب توییتر سیترا این اطلاعات را تأیید کرد و همچنین صفحه‌ی گیت‌هاب کد سیترا را بسته کرد. این توافق، به معنای تسلیم توسعه‌دهندگان یوزو به نینتندو بوده و به همین دلیل استفاده برای همیشه از شبیه‌ساز متوقف می‌شود.

سیترا در واقع، قبل از ظهور یوزو و نینتندو سوییچ در سال ۲۰۱۴ عرضه شده بود و به مرور زمان به یکی از محبوب‌ترین شبیه‌سازهای کنسول Nintendo 3DS برای کامپیوترهای شخصی و اندروید تبدیل شد. بسیاری از توسعه‌دهندگان اصلی سیترا به کار روی یوزو انتقال یافتند، که این انتقال متوجه شدنی بود زیرا سوییچ به عنوان کنسولی جدیدتر و جذاب‌تر شناخته می‌شد. همچنین صفحه‌ی Patreon یوزو، با درآمد قابل توجه حاصل از آن، بسیار موفق بود و به‌طور معمول ده‌ها هزار دلار در ماه، به ویژه در زمان عرضه‌ی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در سال ۲۰۲۳، کسب می‌کرد.

 پایان کار سیترا: نینتندو با شکایت خود، شبیه‌ساز محبوب 3DS را از بین برد.

احتمالاً شبیه‌ساز ۳DS زیر نام سیترا دیگر فعالیت ندارد، اما این ممکن است پایان قطعی این داستان نباشد. مانند بسیاری از نرم‌افزارهای متن باز یا بازپذیر، سیترا با مشارکت فراوانی از افراد دیگر توسعه یافت که برخی از آن‌ها احتمالاً هیچ ارتباطی با توسعه‌دهندگان یوزو ندارند. به هر حال، آرشیو‌ها و کدهای مربوط به این شبیه‌ساز در حال حاضر در دسترس هستند و ممکن است در هفته‌های آینده شاهد بازگشت آن با نام و تیم جدیدی باشیم.

در انتها، سیترا تنها شبیه‌ساز ۳DS موجود در جهان نیست. موارد دیگری مانند Mikage و Panda۳DS نیز وجود دارند که می‌توانند با کیفیت مناسبی تعدادی از بازی‌های ۳DS را اجرا کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *