مجله سیمدخت
0

اس‌کی هاینیکس همکاری با هواوی را تکذیب کرد

بازدید 43

شرکت اس‌کی هاینیکس، یک شرکت بزرگ تولید کننده تراشه در کره‌ی جنوبی، اظهار همکاری با شرکت هواوی را تکذیب کرده است، در حالی که گوشی میت ۶۰ پرو از تراشه‌هایی که توسط این شرکت تولید شده استفاده می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که گوشی میت ۶۰ پرو از حافظه‌هایی که توسط شرکت اس‌کی هاینیکس تولید شده استفاده می‌کند. این در حالی است که اس‌کی هاینیکس هر گونه ارتباط تجاری با هواوی را تکذیب کرده است.

به‌گزارش بلومبرگ، اس‌کی هاینیکس تحقیقات جدیدی را آغاز کرده تا بفهمد که تراشه‌هایش چگونه به گوشی میت ۶۰ پرو رسیده‌اند. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که حافظه‌های LPDDR5 و حافظه‌ی فلش NAND این گوشی از تولید شرکت اس‌کی هاینیکس استفاده می‌کنند.

در واکنش به گزارش بلومبرگ، ارزش سهام اس‌کی هاینیکس در بازار بورس کره‌ی جنوبی کاهش یافته است. قبل از این گزارش، سهام این شرکت در حال صعود بودند.

اس‌کی هاینیکس در یک بیانیه‌ای به رسانه‌ها اعلام کرده که از زمان آغاز تحریم‌های ایالات متحده، ارتباط تجاری با هواوی را قطع کرده است و از محدودیت‌های صادراتی دولت ایالات متحده پیروی می‌کند.

نهایتاً، نامشخص است که هواوی چگونه موفق شده حافظه‌های اس‌کی هاینیکس را برای گوشی میت ۶۰ پرو تأمین کند. یکی از فرضیات این است که هواوی از حافظه‌هایی که پیش از تحریم‌های آمریکا در انبارهای خود نگه داشته بود، استفاده کرده است.

در سه سال گذشته، به علت تحریم‌های ایالات متحده، تأمین‌کنندگان بین‌المللی قطعات پیشرفته از همکاری تجاری با هواوی محروم شده‌اند. دولت آمریکا، هواوی را به عنوان یک تهدید برای امنیت ملی معرفی کرده و ادعا می‌کند که این شرکت ارتباطات نزدیکی با چین و ارتش این کشور دارد. هواوی این ادعاها را رد کرده است.

عرضه گوشی هواوی میت ۶۰ پرو که هفته‌ی گذشته انجام شد، منجر به جنجال‌های فراوانی شده است، زیرا این گوشی از پردازنده‌ی هفت نانومتری چینی استفاده می‌کند.

قیمت پایین‌تر گوشی هواوی میت ۶۰ پرو نسبت به آیفون، باعث شده تا برای بیشتر افراد در چین قابل دسترس باشد. این افزایش رقابتی میان هواوی و اپل به خصوص در بازار چینی ممکن است اپل را به چالش بکشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *