مجله سیمدخت
0

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف
بازدید 45

ضروری است که کودکان شب‌ها به اندازه کافی بخوابند، نه اینکه چقدر تلاش کنند که به موقع بخوابند. اما آیا شما می‌دانید که چقدر خواب برای کودکان به ازای هر سن مورد نیاز است؟

اخیراً یک معلم راهنمای آموزنده‌ای درباره زمان خواب بچه‌ها بر اساس سن را در اکانت خود به اشتراک گذاشته است.

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف

این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی والدین است که ابتدا توسط یک معلم در مدرسه ابتدایی ویلسون مطرح شد و سپس در رسانه‌های اجتماعی ویرال شد.

به عنوان یک مثال، طبق این راهنما، یک کودک هفت ساله که ساعت ۷ صبح بیدار می‌شود، باید ساعت ۸:۱۵ شب به رختخواب برود، در حالی که یک کودک ۱۰ ساله که ساعت ۶:۳۰ صبح از خواب بیدار می‌شود، باید در ساعت ۸:۳۰ در رختخواب باشد.

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف

این جدول ابتدا توسط استیسی کارلسن به اشتراک گذاشته شده بود، کسی که در یک مصاحبه اظهار کرد که باور نمی‌کند این پست در فضای مجازی تا این حد وایرال شود.

او اظهار کرد: “من توقع چنین استقبالی را نداشتم. من این راهنما را درست نکردم. آن را در اینترنت دیدم و با خودم گفتم که به اشتراک گذاری آن با والدین می‌تواند مفید باشد.”

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف

برخی از والدین موافق بودند که این جدول راهنما مفید است. یکی از مادران ادعا کرده که این راهنما تایید می‌کند که ساعت خوابی که برای فرزندانش تعیین کرده، منطقی و صحیح است.

من ۴ فرزند دارم و برای زمان خواب آنها مورد انتقاد قرار می‌گیرم. از سال‌ها پیش، زمان خوابشان را بر اساس میزان خواب مورد نیازشان تنظیم کرده‌ام… خوشحالم که می‌بینم این جدول، زمان دقیقی که از قبل تعیین کرده‌ایم را توجیه می‌کند.

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف

با این وجود، همه افراد به طور کامل با این راهنمایی موافق نبودند. برخی از والدین این دستورالعمل‌های سخت را با ساعات خدمت نظامی مقایسه می‌کردند.

اینجا مثل ساعات خدمت نظامی نیست و اگر بخواهم بچه‌هایم را ساعت ۷ شب به خواب ببرم، آن‌ها ساعت ۴ صبح بیدار می‌شوند. این مورد مناسب نیست. به علاوه، با این ساعت خوابی نمی‌توانم بعد از مدرسه وقت کافی با آن‌ها بگذرانم.

زمان مناسب خواب برای کودکان در سنین مختلف

این جدول بی‌منطق است. چه کسی بچه‌اش را ساعت ۶:۴۵ می‌خواباند؟

بعضی افراد معتقد بودند که قوانین زمان خواب باید در ماه‌های مختلف متفاوت باشند و بستگی به این داشته باشد که آیا کودک در طول روز خوابیده است یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *