مجله سیمدخت
0

قدرت بی‌نظیر اسنپدراگون X Elite: فتح قله‌ها و شکست رقبای قدرتمند.

قدرت بی‌نظیر اسنپدراگون X Elite: فتح قله‌ها و شکست رقبای قدرتمند.
بازدید 51

چند ساعت پیش، یکی از حساب‌های معروف توییتر در زمینه تکنولوژی، نتایج عملکرد تراشه اسنپدراگون X Elite را در بنچمارک گیک‌بنچ ۶ منتشر کرد. بر اساس این نتایج، این پردازنده مبتنی بر معماری ARM نشان داد عملکردی بسیار قدرتمند داشته و با پردازنده‌های پرچمدار موبایل اینتل، مانند Core i7-13700HX و Core i9-13900H، و همچنین جدیدترین پردازنده پرچمدار موبایل AMD، یعنی Ryzen 9 8945HS، رقابت می‌کند. اگر این اعداد نشاندهنده عملکرد واقعی پردازنده باشند، تراشه جدید مبتنی بر ARM کوالکام قادر خواهد بود با برخی از بهترین سخت‌افزارهای حال حاضر اینتل و AMD رقابت کند.

در تست تک هسته‌ای گیک‌بنچ ۶، تراشه اسنپدراگون X Elite امتیاز ۲۴۲۷ را کسب کرده و در تست چند هسته‌ای امتیاز ۱۴۲۵۴ را بدست آورده است. این نتایج نشان می‌دهد که پردازنده جدید کوالکام عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از پردازنده‌های رده‌بالای موبایل سری Raptor Lake Core i7 و Core i9 اینتل و همچنین پردازنده‌های سری Ryzen 8000 کمپانی AMD دارد. در تست تک هسته‌ای، پردازنده اسنپدراگون نسبت به پردازنده‌های i9-13900H، i7-13700HX و Ryzen 9 8945HS به ترتیب ۳.۷ درصد، ۵.۹ درصد و ۲.۲ درصد عملکرد بهتر داشته است. در تست چند هسته‌ای نیز اسنپدراگون ایکس الیت توانسته است پردازنده‌های i9-13900H، i7-13700HX و ۸۹۴۵HS را به ترتیب با اختلاف ۲۵.۷ درصد، ۱۸.۴ درصد و ۱۸.۳ درصد پشت سر بگذارد.

  قدرت بی‌نظیر اسنپدراگون X Elite: فتح قله‌ها و شکست رقبای قدرتمند.

اگر این نتایج واقعیت عملکرد تراشه اسنپدراگون را نشان دهند، کوالکام دارای یک تراشه بسیار قدرتمند است. از پیش می‌دانستیم که تراشه اسنپدراگون X Elite با ۱۲ هسته Oryon، ۴۲ مگابایت حافظه کش و فرکانس توربوی ۴.۳ گیگاهرتز، یک تراشه فوق‌العاده سریع خواهد بود. نتایج بنچمارک Geekbench 6 نیز تایید می‌کند که کوالکام به اهداف عملکردی خود با اسنپدراگون ایکس الیت دست یافته است. به طور متفاوت از تراشه‌های قبلی کوالکام برای لپ‌تاپ‌ها، این شرکت اکنون تصمیم گرفته است با بهترین پردازنده‌های لپ‌تاپ در صنعت رقابت کند. کوالکام اعلام کرده بود که تراشه جدید آن ۶۰ درصد از i7-13800H سریع‌تر است و دو برابر سریع‌تر از i7-1355U و i7-1360P اینتل با تنها یک سوم مصرف انرژی آن‌ها.

باید توجه داشت که بنچمارک Geekbench 6 همیشه بهترین معیار برای عملکرد واقعی در دنیای واقعی نیست. با این حال، این نتایج نشان می‌دهند که کوالکام، همانند اپل، می‌تواند با بهترین سازندگان پردازنده‌های x86 در عرصه رایانه‌های شخصی رقابت کند. اپل نشان داد که پردازنده‌های ARM می‌توانند سریع و کارآمد باشند و حالا کوالکام این قابلیت‌ها را در یک راهکار مبتنی بر ویندوز ۱۱ ارائه می‌دهد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *