مجله سیمدخت
0

اتحادیه بین‌المللی مخابرات به استارلینک دستور داد در ایران همکاری کند

اتحادیه بین‌المللی مخابرات به استارلینک دستور داد در ایران همکاری کند
بازدید 43

در جلسه‌ی اخیر هیئت مقررات رادیویی اتحادیه بین‌المللی مخابرات، شرکت اسپیس ایکس موظف به همکاری با جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای خود شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این جلسه که در عصر دیروز (جمعه) به پایان رسید، مدارک و مستندات تکمیلی ایران در خصوص فعالیت بدون مجوز منظومه ماهواره‌ای استارلینک در ایران مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه با اجماع آرا، خدمات اینترنت ماهواره‌ای ارائه شده توسط این شرکت را به عنوان خلاف مقررات بین‌المللی شناخته و از شرکت اسپیس ایکس (مالک اینترنت ماهواره‌ای استارلینک) و کشورهای مربوطه خواسته شد که به سرعت اقدامات خود را با توجه به قوانین و مقررات ایران هماهنگ کنند و مجوز لازم برای فعالیت خود در این کشور را از طریق مقامات نظارتی این کشور به‌دست آورند.

به همین دلیل، همانند اعلام وزیر ارتباطات که پیش‌تر «قوانین سرزمینی» را به عنوان شرطی برای فعالیت در زمینه اینترنت ماهواره‌ای مطرح کرده بود و همچنین در گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس به ضرورت رعایت این قواعد و مقررات اشاره شده بود، حالا با پیگیری از سوی اتحادیه بین‌المللی مخابرات، شرکت استارلینک ملزم به همکاری با ایران گردیده است.

حالا با تصویب اتحادیه بین‌المللی مخابرات، استارلینک تنها با رعایت حقوق فرودگاهی، مجاز به ارائه خدمات در ایران خواهد بود. در این زمینه، روابط عمومی وزارت ارتباطات در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این تصویب یک قدم مهم برای قانونی کردن فعالیت استارلینک در کشورمان به‌منظور فراهم کردن امکان بهره‌برداری قانونی هموطنان از این سرویس ارزشمند محسوب می‌شود.»

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *