مجله سیمدخت
0

ویندوز XP، پس از 13 سال، هنوز هم مورد استفاده است

بازدید 41

آمار جدید نشان می‌دهد که هنوز هم تعداد کمی از کاربران ویندوز در سراسر جهان از سیستم‌عامل ویندوز XP برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند.

مؤسسه‌ی Statcounter در یک گزارش تازه اعلام کرده است که تعداد کاربران ویندوز ۱۱ در ماه آگوست (مرداد و شهریور) به کمترین سطح پنج ماه گذشته کاهش یافته و کاهش تعداد کاربران این سیستم‌عامل همچنان ادامه دارد.

ویندوز ۱۱ ماه آینده دو ساله می‌شود و مایکروسافت اعلام کرده است که به‌زودی پشتیبانی از نسخه‌ی اولیه‌ی این سیستم‌عامل را متوقف خواهد کرد تا افرادی که همچنان از نسخه 21H2 استفاده می‌کنند، به نسخه‌های جدیدتر ارتقاء دهند.

با وجود گذشتن دو سال از انتشار ویندوز ۱۱، این سیستم‌عامل همچنان با ویندوز ۱۰ فاصله دارد. آمار Statcounter نشان می‌دهد که ویندوز ۱۰ از نظر سهم بازار، ۷۱.۹۴ درصد را از آن به خود اختصاص داده و در یک ماه اخیر موفق به افزایش ۰.۸ درصدی سهم بازار خود شده است. در مقابل، سهم بازار ویندوز ۱۱ با یک کاهش ۰.۴۹ درصدی به ۲۳.۱۷ درصد رسیده است.

مایکروسافت با معرفی ویژگی‌های جدید در تالاری که در حال انجام است، تمام تلاش خود را می‌کند تا افراد بیشتری را به نصب ویندوز ۱۱ ترغیب کند. به‌روزرسانی 23H2 که به‌زودی منتشر می‌شود، احتمالاً به افزایش سهم بازار ویندوز ۱۱ کمک خواهد کرد.

سهم بازار نسخه‌هایی از ویندوز که دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شوند، از جمله ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱، بدون تغییر و به ثبات باقی مانده است. ویندوز ۷ در حال‌حاضر ۳.۵ درصد و ویندوز ۸٫۱ فقط ۰.۸۴ درصد از سهم بازار را در اختیار دارند.

در این میان، حتی ویندوز XP همچنان به حیاتش ادامه داده و ۰.۳۲ درصد از سهم بازار را به‌دست آورده است. دو دهه پس از تولد ویندوز XP، همچنان برخی از کاربران با این سیستم‌عامل به اینترنت متصل می‌شوند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *