مجله سیمدخت
0

استیم از ویندوز 7 و 8 کناره‌گیری می‌کند

استیم از ویندوز 7 و 8 کناره‌گیری می‌کند
بازدید 34

شرکت ولو تایید کرده است که از ابتدای سال 2024 به صورت رسمی، پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی ویندوز، شامل ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 8.1 در پلتفرم استیم را قطع خواهد کرد. اعلامیه این شرکت نشان می‌دهد که کاربرانی که هنوز از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز برای دسترسی به استیم استفاده می‌کنند، بهتر است به ویندوز 10 یا ویندوز 11 ارتقاء دهند.

واستفاده از استیم بر روی ویندوز 7، 8 و 8.1 برای کاربران همچنان ممکن است، اما شرکت ولو اعلام کرده است که این نسخه‌ها دیگر به‌روزرسانی نخواهند شد و احتمال وجود مشکلات یا باگها در عملکرد آن‌ها وجود دارد که شرکت برای رفع آن‌ها هیچ اقدامی انجام نخواهد داد. همچنین، امکان دارد که برخی از ویژگی‌های استیم به‌مرور زمان بر روی نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز غیرفعال شوند.

ولو قبلاً در مارس 2023 پایان پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز را اعلام کرده بود. در آن زمان، شرکت به دلیل هماهنگی با گوگل کروم، نیاز به به‌روزرسانی سیستم‌عامل خود برای استفاده از این مرورگر را ذکر کرد. گوگل کروم از قبل پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز را متوقف کرده بود و تنها روی ویندوز 10 و 11 به‌روزرسانی دریافت می‌کند.

لازم به ذکر است که شرکت ولو، برخلاف مایکروسافت، به پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ادامه داده است؛ زیرا مایکروسافت در سال 2020 پشتیبانی از ویندوز 7 و در ژانویه 2023 پشتیبانی از ویندوز 8 و 8.1 را قطع کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *