مجله سیمدخت
0

تنها برگه دست‌نویس شناخته‌شده که استیو جابز برای تبلیغ Apple-1 نوشته است.

بازدید 36

یک برگه کاغذی از سال ۱۹۷۶ حاوی سناریو تبلیغ کامپیوتر Apple-1 توسط استیو جابز، با قیمت ۱۷۵ هزار دلار، در یک حراجی به فروش رفت. استیو جابز، در سال ۱۹۷۶، شرکت اپل را تأسیس کرد و تا سال ۱۹۸۵ به مدت ۹ سال به عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کرد. این دوره، اگرچه با چالش‌های مالی روبرو بود، اما ایده‌های مهم برای تولید محصولات جدید در آینده برند اپل شکل گرفت. به همین دلیل، اقلام مرتبط با ابتدایی‌ترین دوره‌های فعالیت اپل با قیمت‌های بالا در حراجی‌ها به فروش می‌رسند.

برای مثال، قیمت یک دستگاه آیفون نسل اول با ظرفیت ذخیره‌سازی ۴ گیگابایت در یک حراجی به حدود ۶ میلیارد تومان رسید. در حال حاضر، تبلیغ کامپیوتر Apple-1 که استیو جابز خود نوشته بود، با قیمت ۱۷۵۷۵۹ دلار (تقریباً ۸٫۵ میلیارد تومان) به فروش رفته است.

از روزهای ابتدایی کار اپل، استیو جابز به عنوان یک شخصیت بسیار تأثیرگذار شناخته می‌شد. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که با او در اپل همکاری می‌کردند، به تمایل او به کنترل کامل امور اشاره می‌کردند. جابز اغلب تصمیمات مهم مرتبط با تبلیغات و بازاریابی را می‌گرفت و حتی آگهی اولین کامپیوتر اپل را در سال ۱۹۷۶ نوشت. این برگه کاغذی با قدمتی بیش از ۱۷۵ هزار دلار، در یک حراجی به فروش رفته است.

برگه دست‌نویس استیو جابز برای تبلیغ کامپیوتر Apple-1

تاریخ نگارش برگه تبلیغاتی مرتبط با Apple-1 به مارس ۱۹۷۶ بازمی‌گردد، به این معنی که این برگه چند ماه پیش از عرضه این محصول تهیه شده بود. این آگهی را بر روی یک تکه کاغذ یادداشت ذخیره شده بود و جزئیات فنی کامپیوتر همراه با نقدهای استیو جابز به قابلیت‌های آن را شامل می‌شد. این تبلیغ با توصیف Apple-1 به عنوان “کامپیوتر کامل روی یک برد” شروع می‌شد و سپس به فهرستی از ویژگی‌ها نظیر 8K حافظه RAM، صفحه کلید و خروجی ویدیویی با قابلیت اتصال به تلویزیون می‌پرداخت.

در این تبلیغ، نیز به ویژه به قیمت مقرون به صرفه‌ی Apple-1 تأکید شده بود. فروش برگه دست‌نویس آگهی Apple-1 با قیمت بیش از ۱۷۵ هزار دلار به عنوان یک شاهد بر ارزش تاریخی آن عمل می‌کند. این آثار نادر و گران‌بها بدون شک در طی سال‌های آینده همچنان جذابیت خود را حفظ کرده و به نمایش‌گذارندگان مجموعه‌ها و تاریخ‌نگاران جلب خواهند کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *