مجله سیمدخت
0

آمار عجیب در مورد مردم کره‌ی جنوبی؛ آیا ثروتمندند یا عاشق گوشی‌های پرچم‌دار؟

آمار عجیب در مورد مردم کره‌ی جنوبی؛ آیا ثروتمندند یا عاشق گوشی‌های پرچم‌دار؟
بازدید 16

با توجه به گزارشی که از سوی موسسه‌ی آماری TechInsights منتشر شده است، کره‌ی جنوبی بیشتر از هر کشور دیگری برای خرید گوشی‌های گران‌قیمت هزینه می‌کند.

اگرچه سامسونگ در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده و فروشنده‌ی گوشی در جهان است، اما قیمت متوسط گوشی‌های این شرکت در مقایسه با گوشی‌های اپل به طور چشمگیری پایین‌تر است. به طور کلی، اپل در این زمینه در صدر قرار دارد؛ بیش از ۹۰٪ از گوشی‌های این شرکت قیمتی بالای ۷۰۰ دلار دارند و به همین دلیل، قیمت متوسط آیفون‌ها با سایر گوشی‌ها قابل مقایسه نیست.

به تازگی، گزارشی از موسسه‌ی آماری TechInsights منتشر شده که نشان می‌دهد که در کدام کشورها، قیمت متوسط گوشی‌های خریداری شده توسط کاربران بیشتر است. این مقایسه بین چند کشور انجام شده است و سه کشور برتر از این حیث کره‌ی جنوبی، ژاپن و آمریکا بوده‌اند. این نشان می‌دهد که در کره‌ی جنوبی، مردم دارای تمایل بیشتری به خرید گوشی‌های پرچم‌دار یا به طور کلی گران‌قیمت هستند تا انتخاب گوشی‌های میان‌رده یا اقتصادی.

آمار عجیب در مورد مردم کره‌ی جنوبی؛ آیا ثروتمندند یا عاشق گوشی‌های پرچم‌دار؟

پس از کره، ژاپن و آمریکا در رده دوم و سوم این لیست قرار دارند، و این موضوع اصلاً تعجب‌آور نیست که چرا این کشورها برای شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های پرچم‌دار اهمیت دارند. بیشتر بازار این سه کشور تحت سلطه‌ی سامسونگ و اپل قرار دارد. سامسونگ اخیراً با اضافه کردن گوشی‌های پریمیوم و گران‌قیمت به سبد محصولاتش، تصمیم گرفته است کمی درآمدزایی خود را بهبود بخشد و حتی گوشی‌های میان‌رده‌اش نیز روز به روز مجهزتر و گران‌تر می‌شوند.

براساس اطلاعات منتشر شده، ژاپن در سال‌های گذشته در صدر این لیست قرار داشت، اما در سال ۲۰۲۱، کره این جایگاه را از آن خود کرد. یکی از دلایل اصلی این مسئله عرضه‌ی گوشی‌های تاشو با قیمت‌های گران‌قیمت توسط سامسونگ بوده است، همچنین افزایش نسبی در قیمت آیفون‌ها نیز در چند سال اخیر رخ داده است.

این موضوع که مردم این سه کشور به خوبی وضعیتی برای خرید گوشی‌های پرچم‌دار یا گوشی‌های گران‌قیمت دارند، اصلاً تعجب‌آور نیست؛ سامسونگ بهترین شرایط را برای مخاطبان خود در نظر می‌گیرد و اپل نیز اهمیت ویژه‌ای برای مخاطبان آمریکایی دارد. وضعیت اقتصادی ژاپن هم که نیازی به توضیح ندارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *