مجله سیمدخت
0

هشدار: ارزش ۹۵ درصد توکن‌های NFT به صفر رسیده است

بازدید 42

به نظر می‌رسد بازار NFTها که تا چند سال قبل بسیار پرجنب و جوش بود، در حال افت و وخامت است و بیش از ۹۰ درصد از آن‌ها در حال حاضر هیچ ارزشی ندارند.

به گزارش تازه‌ترین تحقیق از پلتفرم رمزارز DappGambl با عنوان «وضعیت نهفته بازار NFT: تحول در حال رخ دادن»، در حال حاضر تقریباً ۹۵ درصد از این توکن‌ها در واقعیت بی‌ارزش هستند. این شرکت پس از تجزیه و تحلیل ۷۳,۲۵۷ مجموعه NFT، ارزش بازاری تنها ۶۹,۷۹۵ توکن را دریافت کرده است و بسیاری از آن‌ها اکنون به ارزی مانند اتِر (ETH) ارزش ندارند.

در واقع، گزارش DappGambl نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از مجموعه‌های NFT که ۲۳ میلیون نفر آن‌ها را خریداری کرده‌اند، به واقعیت حاوی JPGهای بی‌ارزشی هستند. تحلیلگران این شرکت می‌گویند:

این واقعیت نگران‌کننده‌ای است که باید به عنوان یک هشدار برای سروصدای بیش از حدی که اغلب فضای NFT را احاطه کرده، در نظر گرفته شود. در میان داستان‌های موفقیت یک‌شبه و آثار هنری دیجیتالی که میلیون‌ها نفر آن‌ها را به فروش می‌رسانند، می‌توان به راحتی واقعیت را که بازار مملو از دام‌ها و احتمال ضررها است، نادیده گرفت.
– DappGambl

توکن‌های NFT دو سال پیش به طور چشمگیری مورد توجه قرار گرفتند و ارزش برخی از آن‌ها به میلیون‌ها دلار رسید. با این حال، علاقه به این بازار در حال حاضر به شدت کاهش یافته و قیمت توکن‌ها نیز به شدت کاهش یافته است. در ماه جولای، قیمت کمترین مجموعه از Bored Ape Yacht Club به سطح پایین‌ترین تاریخی خود، یعنی زیر ۳۰ اتر، رسید، که در آن زمان ارزشی معادل ۵۸,۷۰۰ دلار داشت.

کاهش قیمت مجموعه‌های معروفی مانند Bored Ape Yacht Club همچنان ادامه دارد و در لحظه نگارش این مقاله، براساس داده‌های پلتفرم کوین‌گِکو، به ۲۴ اتر یا حدود ۳۸,۰۰۰ دلار رسیده است.

اکنون نمی‌توان هیچ نظر قطعی در مورد آینده توکن‌های NFT داد. DappGambl حتی با فیلتر کردن NFT‌هایی که ارزش بالایی دارند، متوجه شد که ارزش بازار ۱۸ درصد از مجموعه‌های برتر به صفر اتر رسیده است؛ این مورد نشان می‌دهد که حتی مجموعه‌های پرطرفدار هم در واقعیت به نظر می‌آید که بی‌ارزش شده‌اند.

البته اینکه ارزش توکن‌های NFT کاهش پیدا کرده باشد، به معنای کامل نبودن بازار نیست. به هر حال، با گذر زمان، نمایانگرها باید ثابت کنند که توکن‌های NFT دارای ارزش ذاتی هستند.

در عین حال، به نظر می‌رسد که جوامع کریپتو، حتی با وجود رکوردهای ویران‌گر، از واقعیت پیروی نمی‌کنند، و برخی از کاربران در انجمن‌های ردیت حتی می‌گویند که بازار NFT همچنان در حال رشد است و اکنون زمان مناسبی برای خرید است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *