مجله سیمدخت
0

سیستم خودران تسلا توسط سه دانشجو آلمانی هک شد

بیت کوین به بالای ۴۵ هزار دلار رسید
بازدید 75

هکرها با موفقیت به فعال‌سازی Elon Mode، یک حالت پیشرفته در سیستم خودران تسلا، دست یافتند. مطابق گزارش منتشر شده در مجله‌ی آلمانی اشپیگل، سه دانشجو از دانشگاه فنی برلین با هزینه ۶۰۰ یورو توانستند این حالت پنهان را با نام Elon Mode را در سیستم کمک‌راننده فعال کنند. این حالت به کاربر امکان کنترل بیشتری بر روی ویژگی‌های خودرو و دسترسی به اطلاعات حساس را فراهم می‌کند.

در گزارش ارائه شده توسط دانشجویان در نشست 37C3 Chaos Computer Club در هامبورگ، آلمان، جزئیات هک تسلا آشکار شد. آن‌ها با اعمال یک افت ولتاژ کوتاه به اندازه ۵۶۰ میلی‌ولت بر روی برد مدار اتوپایلت، موفق به فعال‌سازی Elon Mode شدند و همچنین با دسترسی به سطح ریشه (root)، اطلاعات کاربران از جمله کلیدهای رمزنگاری را استخراج کردند.

دانشجویان دانشگاه فنی برلین توانستند اطلاعات حیاتی از جمله نحوه جمع‌آوری داده‌ها برای آموزش هوش مصنوعی تسلا را به دست آورند. علاوه بر این، آنها موفق به بازیابی ویدئویی شدند که توسط مالک پیشین از خودرو پاک شده بود.

عملکرد قدرتمند Elon Mode به صاحبان خودرو امکان می‌دهد تا کنترل کامل بر روی ویژگی‌های رانندگی خودکار را به دست آورند. این حالت همچنین امکان دسترسی به اطلاعات حساسی از قبیل گزارش‌ها و داده‌های حسگرهای خودرو را نیز فراهم می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *