مجله سیمدخت
0

شکایت ایلان ماسک از دولت سوئد

شکایت ایلان ماسک از دولت سوئد
بازدید 33

بعد از اینکه کارکنان اداره پست سوئد تحویل پلاک خودروهای شرکت تسلا را متوقف کردند، تسلا شکایت خود را به آژانس حمل و نقل سوئد ارائه کرد.

روز دوشنبه، کارمندان اداره پست سوئد به عنوان نمادی از اتحاد با اعتصاب کارکنان تسلا، از تحویل پلاک‌ها جلوگیری کردند. اتحادیه‌های سوئدی تسلا را به فشار قرار داده‌اند، زیرا تاکنون این شرکت از امضای قرارداد جمعی با کارکنان بخش خدمات خود، از جمله تکنسین‌ها و مکانیک‌هایی که مسئول تعمیر و نگهداری خودروهای مشتریان هستند، خودداری کرده است.

به گزارش بلومبرگ، تسلا ادعا می‌کند که دولت سوئد موظف است به صاحبان وسایل نقلیه پلاک ارائه دهد و این امر از طریق قوانین و مقررات قانونی تضمین شده است. این شکایت در دادگاه شهر نورشوپینگ روز دوشنبه ثبت شده است و در آن همچنین از خدمات پستی نیز شکایت شده است.

به گفته تسلا، در سال ۲۰۲۲، تعداد ۹۱۶۷ خودروی خود را به سوئد تحویل داده است و بر اساس اسناد دادخواستی، مدل Y به عنوان پرفروش‌ترین خودرو در سوئد در سال ۲۰۲۳ شناخته شده است. بر اساس گزارش تولید و تحویل خودرو، تسلا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، ۴۳۵,۰۵۹ خودرو تحویل داده است.

تسلا به شبکه CNBC گفت: “توقیف پلاک‌ها تبعیض‌آمیز و بدون هیچ اساس قانونی است. این اقدام را نمی‌توان به هیچ شکل دیگری توضیح داد جز اینکه این یک حمله بی‌سابقه به یک شرکت فعال در سوئد است.”

در پستی که روز پنجشنبه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در ایکس (توییتر سابق) منتشر کرد، به اشاره به یک مقاله درباره پلاک‌های مسدودشده، او اظهار داشت: “این احمقانه است.”

با توجه به این پرونده، تسلا باید قادر باشد پلاک‌های خودروهای خود را مستقیماً در محل خود دریافت کند، به جای اینکه آنها را از طریق پست دریافت کند. روز دوشنبه، سهام تسلا کمتر از یک درصد افت کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *