مجله سیمدخت
0

تأسیس‌کننده شرکت دریم‌ورکس اظهار داشت: استفاده از هوش مصنوعی منجر به کاهش 90 درصدی هزینه‌های تولید انیمیشن می‌شود

تأسیس‌کننده شرکت دریم‌ورکس اظهار داشت: استفاده از هوش مصنوعی منجر به کاهش 90 درصدی هزینه‌های تولید انیمیشن می‌شود
بازدید 18

مؤسس شرکت دریم‌ورکس (DreamWorks) معتقد است که هوش مصنوعی می‌تواند 90 درصد از هزینه‌های تولید انیمیشن را کاهش دهد. او با اعتقاد به اینکه هوش مصنوعی ابزاری اساسی برای آینده است، بیان می‌کند که در مقایسه با چند سال گذشته، ساخت یک انیمیشن به 500 هنرمند پنج سال زمان و نیروی انسانی بسیاری نیاز داشت تا یک انیمیشن در سطح جهانی ایجاد شود. او بر اساس اطلاعات جاری اظهار داشته که با استفاده از هوش مصنوعی، این هزینه و نیرو به تنهایی به 10 درصد از آن کاهش پیدا کرده‌اند.

در یک مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ، جف کاتزنبرگ اظهار داشت که استفاده از هوش مصنوعی قادر است به‌طور چشمگیری هزینه‌های تولید انیمیشن را کاهش دهد و با تنها 10 درصد از هزینه‌های معمول، می‌توان انیمیشنی ایجاد کرد. وی در این مصاحبه به توسعه پیشرفت‌های نسل آینده در ابزارهای ساخت هنرهای خلاق اشاره کرد.

کاتزنبرگ معتقد است که هوش مصنوعی گام بعدی در تکامل پیشرفت رسانه‌های خلاق است. او بیان کرد که اگر تاریخ را بررسی کنیم، خواهیم دید که ابزارها و رسانه‌ها به‌مرور زمان جای خود را به چیزهای دیگر داده‌اند. از مداد و قلم‌مو گرفته تا دوربین عکاسی و دوربین فیلم‌برداری، همه این وسایل خلاقیت و داستان‌سرایی را به شیوه‌های متفاوتی ترویج داده‌اند. او همچنین به تأثیر هوش مصنوعی بر اشتغال انسان در صنایع مختلف اشاره کرد.

تأسیس‌کننده شرکت دریم‌ورکس اظهار داشت: استفاده از هوش مصنوعی منجر به کاهش 90 درصدی هزینه‌های تولید انیمیشن می‌شود

تأثیر هوش مصنوعی بر صنعت انیمیشن و انیماتورها

اظهارات اخیر جف کاتزنبرگ با واکنش شدید صنعت انیمیشن روبرو شده است. مصاحبه اخیر پس از اعتصابات انجمن بازیگران سینما و هنرمندان تلویزیون و رادیو (SAG-AFTRA) منتشر شد، که در این مذاکرات، یکی از موضوعات مورد بررسی درخواست اتحادیه‌ها برای دور نگه‌داشتن هوش مصنوعی از صنایع مربوطه بود. بر اساس پستی که انجمن انیمیشن (TAG) منتشر کرده است، کارگروه هوش مصنوعی این انجمن بیش از 6 ماه است که در تلاش برای محافظت از اعضای TAG در برابر پیامدهای هوش مصنوعی مشغول به فعالیت است. انتقادات و نظرات کاتزنبرگ این انجمن را به سمت اقدامات قانونی تشویق کرده و واضح است که انیماتورها و هنرمندان این انجمن هوش مصنوعی را از فضای خود حذف کرده و برای حفظ خلاقیت انسانی تلاش می‌کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *