مجله سیمدخت
0

گرمای طاقت‌فرسا مجسمه لینکلن را ذوب کرد!

گرمای طاقت‌فرسا مجسمه لینکلن را ذوب کرد!
بازدید 17

گرمای بی‌سابقه آخر هفته در واشنگتن دی‌سی، تبعات غیرمنتظره‌ای داشت و مجسمه مومی ابراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا، را تسلیم خود کرد.

به گزارش ایسنا، در پی این موج گرما، ابتدا سر مجسمه و سپس پاها و دست‌های آن ذوب شد.

این مجسمه شش فوتی که یادبودی از لینکلن است، اکنون در حال تعمیر است و تصاویری از سیم‌هایی که از گردن این مجسمه بیرون زده، در فضای مجازی منتشر شده است.

مجسمه یادبود لینکلن در محوطه کمپ بارکر در واشنگتن دی‌سی قرار دارد. این کمپ که در دوران جنگ داخلی به عنوان پناهگاه بردگان آزاد شده آفریقایی-آمریکایی مورد استفاده قرار می‌گرفت، در حال حاضر به یک مدرسه ابتدایی تبدیل شده است.گرمای طاقت‌فرسا مجسمه لینکلن را ذوب کرد!

این اثر هنری که توسط “سندی ویلیامز چهارم”، هنرمند اهل ویرجینیا، خلق شده و در محوطه مدرسه ابتدایی گاریسون قرار گرفته، تنها یک مجسمه معمولی نیست، بلکه کارکرد شمع نیز دارد.

گفتنی است که این اولین بار نیست که مجسمه مومی لینکلن بر اثر گرما ذوب می‌شود. پیش از این نیز در سپتامبر سال گذشته، نسخه اولیه این مجسمه که شامل بیش از 100 فیتیله بود، پیش از مراسم رونمایی ذوب شده بود.

این اتفاق بار دیگر زنگ خطر گرمایش زمین را به صدا درآورده و ضرورت اتخاذ تدابیر جدی برای مقابله با این پدیده را گوشزد می‌کند.

مجسمه لینکلن دوباره سر پا شد، اما این بار با احتیاط!

همانطور که قبلاً گفته شد، مجسمه مومی ابراهام لینکلن در واشنگتن دی‌سی، به دلیل گرمای شدید تابستان گذشته ذوب شد.

اما جای نگرانی نیست! نسخه جدید این مجسمه که در فوریه امسال نصب شده، با احتیاط بیشتری ساخته شده و از تعداد فیتیله‌های کمتری در آن استفاده شده است.

علاوه بر این، یک پلاک زیر مجسمه نصب شده که به بازدیدکنندگان هشدار می‌دهد: “لطفاً فیتیله را بعد از یک تا دو دقیقه خاموش کنید.”

این مجسمه مومی که توسط هنرمند “سندی ویلیامز چهارم” خلق شده و به سفارش موسسه غیرانتفاعی “CulturalDC” ساخته شده است، سومین اثر از مجموعه یادبودهای مومی ویلیامز است. این مجموعه شامل مجسمه‌های مومی از بناهای تاریخی و نمادهای فرهنگی معروف است.

امیدواریم با وجود این تمهیدات جدید، شاهد تکرار ذوب شدن این مجسمه نباشیم و بازدیدکنندگان بتوانند از تماشای این اثر هنری منحصر به فرد لذت ببرند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید