مجله سیمدخت
0

سیم‌کارت‌های مسافرتی، رقیب جدید رومینگ

سیم‌کارت‌های مسافرتی، رقیب جدید رومینگ
بازدید 61

براساس گزارش جدیدی، سیم‌کارت‌های مسافرتی به نسبت طرح‌های رومینگ اپراتورها مورد ترجیح بیشتری قرار دارند. در دنیای فعلی که فناوری به سرعت پیشرفت می‌کند، یکی از تصمیمات مهم برای مسافران بین‌المللی انتخاب بین استفاده از طرح‌های رومینگ یا سیم‌کارت‌های مسافرتی است. بر اساس گزارشی از جونیپر، تعداد کاربران سیم‌کارت‌های مسافرتی از ۴۰ میلیون نفر در سال ۲۰۲۴ به بیش از ۲۱۵ میلیون نفر تا سال ۲۰۲۸ افزایش خواهد یافت.

سیم‌کارت‌های مسافرتی

در سال ۲۰۲۴، مشترکان موبایل به طور متوسط برای هر گیگابایت داده در طرح‌های رومینگ مبلغ ۸٫۵۷ دلار پرداخت کرده‌اند. در مقابل، کاربران سیم‌کارت‌های مسافرتی ۵٫۵ دلار برای هر گیگابایت هزینه می‌کنند. این نشان می‌دهد که مسافران بین‌المللی با استفاده از سیم‌کارت‌های مسافرتی می‌توانند به صورت معمول تا ۳۵ درصد از هزینه‌های خود را صرفه‌جویی کنند.

در بعضی از کشورها، هزینه متوسط طرح‌های رومینگ بین‌المللی ممکن است حدود ۱۰۰ دلار برای ۵ گیگابایت باشد؛ در صورتی‌که همان مقدار اینترنت در سیم‌کارت‌های مسافرتی، ۱۶ دلار هزینه دارد.

در اکثر کشورها، تهیه‌ی سیم‌کارت‌های مسافرتی بسیار آسان است. تنها کاری که مردم باید انجام دهند، دانلود پروفایل eSIM از یکی از ارائه‌دهندگان خدمات سیم‌کارت‌های مسافرتی مانند شرکت Airalo است. پس از فعال‌سازی، گوشی به‌طور خودکار به شبکه‌های محلی پشتیبانی‌شده متصل می‌شود.

کاربران با انتخاب سیم‌کارت‌های مسافرتی محدود به یک اپراتور نخواهند بود و می‌توانند بین چندین ارائه‌دهنده‌ی خدمات ارتباطی، مناسب‌ترین آن‌ها را براساس شرایط خود انتخاب کنند.

فراموش نکنید که هزینه‌های یادشده بر اساس متوسط قیمت در کشور‌های بزرگ و اقتصادی دنیا اعلام شده‌اند و ممکن است براساس موقعیت جغرافیایی، این قیمت‌ها متفاوت باشند؛ به‌طوری‌که انتخاب یک طرح رومینگ مناسب‌تر از سیم‌کارت‌های مسافرتی به ‌ظر برسد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *