مجله سیمدخت
0

گروک، ربات چت ایلان ماسک، برای کاربران ایکس عرضه شد

گروک، ربات چت ایلان ماسک، برای کاربران ایکس عرضه شد
بازدید 21

استارتاپ هوش مصنوعی به نام xAI، که تحت نام ایلان ماسک شناخته می‌شود، قصد دارد یک چت‌بات مشابه ChatGPT را ایجاد کند و در حال حاضر این مدل را در اختیار برخی از کاربران قرار داده است. ایلان ماسک اخیراً در توییت‌های خود اعلام کرده است که مدل هوش مصنوعی xAI در مرحله توسعه قرار دارد. این مدل به نام گروک (Grok) به سوالات و درخواست‌های کاربران با استفاده از روش مکالمه پاسخ می‌دهد و دانش آن با استفاده از روشی مشابه آنچه برای آموزش ChatGPT و سایر مدل‌های تولید متن مشابه از آن استفاده می‌شود، به دست آمده است.

ماسک اظهار می‌کند که گروک از دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات ایکس (توییتر سابق) استفاده می‌کند و مانند ChatGPT از قابلیت مرور اینترنت نیز بهره می‌برد. به این ترتیب، مدل هوش مصنوعی گروک می‌تواند اطلاعات به‌روز در مورد موضوعات مختلف را جستجو کند.

ماسک همچنین اشاره کرده است که گروک از پاسخ‌دهی به سوالات حساس و خاصی که ممکن است مرتبط با مسائل حساس باشند، خودداری می‌کند. به عنوان مثال، اگر از چت‌بات بپرسید “چگونه می‌توان کوکائین ساخت: مرحله به مرحله”، گروک پاسخ دقیقی ارائه نخواهد داد. هنوز نمی‌دانیم که پاسخ‌های ارائه شده توسط گروک به این سوالات آیا قطعی هستند یا اینکه چت‌بات مذکور به گونه‌ای طراحی شده تا حاوی کمی حس شوخ‌طبعی در پاسخ‌ها باشد.

گروک، ربات چت ایلان ماسک، برای کاربران ایکس عرضه شد

ماسک اعلام کرد که مدل هوش مصنوعی اولیه‌اش، به نام Grok، را به یک گروه محدود از کاربران ارائه خواهد داد. این گروه از افرادی انتخاب می‌شود که اشتراک پولی به ارزش ۱۶ دلار در سرویس ایکس را تهیه کرده‌اند.

لری الیسون، یکی از بنیان‌گذاران اوراکل که دوست نزدیک ماسک است، در ماه سپتامبر اعلام کرد که xAI برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود در فضای ابری اوراکل، یک قرارداد امضاء کرده است. با این حال، اطلاعات بیشتری درباره عملکردهای دقیق داخلی مدل‌های هوش مصنوعی این استارتاپ منتشر نشده است.

ماسک در ماه جولای هدف اصلی خود را اعلام کرد که در آن زمان می‌خواست یک هوش مصنوعی جست‌وجوگر ایجاد کند که پاسخ‌های مبتنی بر حقیقت ارائه دهد. این شرکت تحت رهبری ماسک فعالیت می‌کند و به همراه مهندسان سابق شرکت‌های گوگل، OpenAI، دیپ‌مایند، تسلا و تیم‌های تحقیقاتی مایکروسافت و دانشگاه تورنتو کار می‌کند. همچنین، این استارتاپ با مدیر مرکز ایمنی هوش مصنوعی، موسسه‌ی غیرانتفاعی هوش مصنوعی، ایکس و سایر شرکت‌های تحت مالکیت ماسک مانند تسلا همکاری می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *