مجله سیمدخت
0

حملات سایبری پیاپی به شرکت‌های بازی‌سازی

نقشه‌های آفلاین گوگل مپ: راهنمای استفاده
بازدید 60

یوبی‌سافت، ناشر محبوب بازی‌های Assassin’s Creed و The Crew Motorfest، به تازگی هدف گرفته‌ی حملات هکری قرار گرفته است.

صنعت بازی‌سازی به مدت چندین سال است که در برابر تهاجمات هکرهای باج‌گیر با مشکل مواجه است. تقریباً هر سال، یک یا چند شرکت معروف مبتلا به حملات هکری می‌شوند که این حملات اغلب به نظر می‌رسد که به دنبال تفریح باشند؛ اما در واقعیت، هدف اصلی آنها سرقت اطلاعات و درخواست باج از شرکت‌های تولیدکننده بازی‌ها است.

در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور و مهر ۱۴۰۱)، نوجوان ۱۸ ساله به نام آریون کورتاج با هک سرورهای راک‌استار گیمز، گیم‌پلی ۹۰ دقیقه‌ای از بازی GTA VI را منتشر کرد. این اقدام در نهایت با صدور حکم حبس ابد در یک زندان بیمارستانی برای او پایان یافت.

در ماه دسامبر ۲۰۲۳ (آذر و دی ۱۴۰۲)، شرکت اینسامنیاک گیمز، توسعه‌دهنده معروف سری بازی‌های Marvel’s Spider-Man، به این حملات هکری آسیب دید. در این حمله، اطلاعات قابل توجهی از بازی در حال ساخت Marvel’s Wolverine به نفع عموم منتشر شد.

سونی اعلام کرده که برای پیدا کردن افرادی که این بازی را از سرورها دانلود کرده‌اند، تحقیقات را انجام می‌دهد؛ اما این حمله هکی تأثیرات منفی زیادی را بر تیم توسعه‌دهنده این بازی گذاشته است.

در یک حرکت جدید، به نظر می‌رسد هکرها به سمت شرکت یوبی‌سافت حمله کرده‌اند. به گفته یک کاربر در شبکه اجتماعی ایکس، در تاریخ 20 دسامبر 2023 (29 آذر 1402)، یک هکر به مدت 48 ساعت به سرورهای یوبی‌سافت دسترسی داشته است.

یوبی‌سافت به سرعت جلوی دسترسی هکر به حدود 900 گیگابایت از اطلاعات ذخیره‌شده در سرورهای خود را گرفته است؛ اما تکرار مکرر این حملات هکری، نشان‌دهنده چالش‌هایی برای آینده صنعت بازی‌سازی به‌نظر نمی‌آید.

تحلیل‌گران بیان دارند که این موج حملات اخیر به‌طور محدود تنها یک جزء از حملات باج‌افزاری است و نگرانی‌ها در مورد امنیت شرکت‌های بازی‌سازی را افزایش می‌دهد.

یکی از حوادث بزرگ هک در صنعت بازی‌سازی، هک شدن شبکه پلی‌استیشن (شبکه‌ی آنلاین کنسول بازی پلی استیشن) در تاریخ 17 تا 19 آوریل 2011 (28 تا 30 فروردین 1390) بود که منجر به دزدیده شدن اطلاعات بیش از 77 میلیون حساب فعال کاربری در این شبکه شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *