مجله سیمدخت
0

آمریکا پهپادهای خود را هوشمند می‌کند تا در میدان نبرد کارآمدتر باشند.

بازدید 53

دولت ایالات متحده اقدام به تولید یک ناوگان از پهپادهای کوچک، هوشمند، و اقتصادی کرده تا به مواجهه با تهدیدهای خارجی کشورها بپردازد.

وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) به منظور تقویت قدرت نظامی، در طی دو سال آینده به گسترش ناوگان پهپادها و سیستم‌های خودمختار می‌پردازد. ارتقاء پهپادها و دیگر سیستم‌ها با استفاده از هوش مصنوعی احتمالی بهبود می‌یابد.

بر‌اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، یکی از مقامات وزارت دفاع ایالات متحده اعلام کرده است که این وزارتخانه در پی توسعه سیستم‌های جدیدی با استفاده از هوش مصنوعی می‌باشد. این سیستم‌ها باید کوچک، هوشمند، و اقتصادی باشند تا ایالات متحده بتواند در مقابل تهدیداتی از سوی کشورهایی همچون چین و دیگر کشورها دفاع نماید.

منابع آگاه اظهار می‌کنند که وزارت دفاع ایالات متحده تلاش دارد تا توانمندی‌های جدیدی به شبکه پهپادهای خود افزوده و همچنین سنسورهای خاصی را تقویت کند که برای نظارت بر فعالیت‌های نظامی کشورهای دیگر به کار برده می‌شوند.

احتمالاً آمریکا در دستگاه نظامی خود ناوگانی از پهپادهای خورشیدی ایجاد خواهد کرد که قادر به انتقال اطلاعات تقریباً به صورت فوری خواهند بود. آمریکا نیز ممکن است شبکه‌های خودمختار در زمین و فضا را برای اهداف لجستیکی و تقویت توان دفاعی خود توسعه دهد. هنوز مشخص نیست که ارتش آمریکا قصد دارد چه نوعی از هوش مصنوعی را به پهپادها و تجهیزات نظارتی اضافه کند.

در حال حاضر، آمریکا در اختیار یک شبکه گسترده از پهپادهای نظارتی در زمین، هوا، و دریا قرار دارد و از سال‌های قبل فرآیند توسعه سلاح‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را آغاز کرده است. سازمان پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا)، که تحت نظر وزارت دفاع فعالیت می‌کند، در بسیاری از فناوری‌هایی که امروزه ما استفاده می‌کنیم، مؤثر بوده و به عنوان مثال در جی‌پی‌اس و فناوری‌های خودران در خودروها نقش دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *