مجله سیمدخت
0

ژائو، بنیان‌گذار بایننس، به اتهام پولشویی محکوم شد.

ژائو، بنیان‌گذار بایننس، به اتهام پولشویی محکوم شد.
بازدید 50

مدیر عامل بایننس، چانگ‌پنگ ژائو، که در حال حاضر با وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری آزاد است، از حق ترک آمریکا محروم شده است. بر اساس حکم یک قاضی فدرال در آمریکا که روز دوشنبه صادر شد، ژائو، بنیان‌گذار بایننس و معروف به سی‌زی، متهم به نقض قوانین ضدپولشویی شده و باید تا حدی در آمریکا حضور داشته باشد.

به گزارش CNBC، ژائو با وثیقه ۱۷۵ میلیون دلاری هفته گذشته آزاد شده است و تا تاریخ ۲۳ فوریه (۴ اسفند) جلسه دادرسی او برگزار خواهد شد. دادستان‌ها خواستار امتناع ژائو از خروج از کشور قبل از صدور حکم شده‌اند، درحالی که وکلای او اجازه سفر او را درخواست کرده‌اند و ادعا کرده‌اند که او به طور داوطلبانه به آمریکا سفر کرده است.

ژائو در حال حاضر در امارات متحده‌ی عربی ساکن است و این کشور معاهده‌ای برای استرداد به آمریکا ندارد. قاضی دادگاه منطقه‌ای آمریکا در سیاتل، ریچارد جونز، اعلام کرده است که ژائو نمی‌تواند به امارات بازگردد تا زمانی که دولت درخواست تجدید نظر کردن در این مورد را بررسی نکند.

در پرونده‌ی دادگاه، دولت نوشته که «در اکثر پرونده‌های مشابه، یک متهم مولتی‌میلیاردر که به اتهامات شناخته شده و اعتراف به جرم کرده، با احتمال زندانی شدن روبرو است و در کشوری زندگی می‌کند که شهروندانش را به ایالات متحده تحویل نمی‌دهد.»

دادستان‌ها اظهار کرده‌اند که قبل از صدور حکم، پیشنهاد داده‌اند که ژائو تا زمان اعلام حکم، آزاد باقی بماند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که احتمال فرار برای ژائو وجود دارد، اما با محدودیت او به حضور در آمریکا می‌توان از بازگشت او به امارات متحده‌ی عربی جلوگیری کرد.

ژائو همچنین به عنوان بخشی از توافق با وزارت دادگستری آمریکا، موافقت کرده است که از مدیرعاملی بایننس کناره‌گیری کند و این توافق به حل و فصل تحقیقات چندساله درباره‌ی بزرگترین صرافی رمزارز جهان منجر خواهد شد.

ژائو و همکارانش به اتهام عدم اجرای موثر برنامه ضدپولشویی و تعدی خود به نقض تحریم‌های اقتصادی آمریکا متهم شده‌اند. این اقدامات به نقض قوانین محرمانگی بانک و تلاش برای بهره‌مندی از بازار آمریکا بدون رعایت قوانین مربوط به این کشور منجر شده است.

بایننس تصمیم دارد با رعایت قوانین جدید به فعالیت‌های خود ادامه دهد. این شرکت موظف است برنامه انطباق خود را به‌روز نماید و تقویت کند تا اطمینان حاصل شود که کسب‌وکار آن با استانداردهای مبارزه با پولشویی آمریکا هماهنگی دارد. همچنین، بایننس موظف به تعیین یک ناظر مستقل برای نظارت بر فعالیت‌های خود است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *