مجله سیمدخت
0

چرا در ایران فعلا آیفون X نخریم ؟

بازدید 23

چرا در ایران هنوز آیفون X نخرید؟ – حمیدرضا دهقانی‌نیا توضیح می‌دهد: چگونگی اجرای فاز اول طرح رجیستری گوشی

پس از اتمام مرحله‌ی پایش شبکه، فاز اول اجرای طرح رجیستری گوشی با معرفی دو مدل گوشی آغاز می‌شود و در این مرحله به همه‌ی برندها و مدل‌ها پرداخته نمی‌شود. این روش برای به‌نتیجه‌رسیدن به چنین سیستمی در سطح ملی و گسترده‌ای، مرحله به مرحله پیشروی را ضروری می‌سازد تا ذی‌نفعان هم با طرح منطبق باشند و هیچ خسارت و زیانی به آن‌ها وارد نشود.
همچنین، با توجه به ورود تلفن همراه به کشور پس از اجرای فاز اول و اعلام مدل‌های ممنوعه، اگر فرد مسافری همان گوشی را در همان دوران وارد کشور کند، باید طبق قوانین اعلام شده عمل کند و درصورت مطابقت با محدودیت‌ها، مجاز به استفاده از گوشی خود خواهد بود. این روند با اجرای مرحله‌ی اول طرح آغاز می‌شود و با همکاری فعال ذی‌نفعان، به اجرای موفق طرح رجیستری گوشی در کشور منجر خواهد شد.

خرید آیفون ایکس در ایران

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد که گوشی آیفون 10 یا آیفون X در طرح رجیستری تلفن همراه به عنوان یکی از گوشی‌های ممنوعه شناخته می‌شود و خدمات اپراتوری برای آن دریافت نمی‌کند. وی با اشاره به شروع فرآیند پایش شبکه طرح ثبت تلفن‌همراه یعنی طرح رجیستری تلفن همراه و عدم مشاهده گوشی آیفون X یا همان اپل 10 در شبکه، اظهار داشت که تاکنون هیچ ثبت سفارشی برای این گوشی در گمرک ثبت نشده است و IMEI آن نیز در گمرک ثبت نشده است. این مسئله نشان‌دهنده این است که گوشی مذکور کالای قاچاق محسوب می‌شود و در طرح رجیستری پس از اعمال سیاست، از شبکه اپراتوری سرویس نخواهد گرفت.
وی افزود: به علت قیمت بالا و کاذب گوشی آیفون X در بازار ایران و عدم دریافت خدمات اپراتوری، این گوشی به مردم توصیه می‌شود که خریداری نکنند و تا زمان واردات قانونی همراه با گارانتی رسمی این گوشی اخیر از اپل، منتظر بمانند.

 خرید آیفون X در ایران با اجرای طرح رجیستری

درمورد مدل‌های ممنوعه گوشی گفته می‌شود که این مدل‌ها از جمله مدل‌های نخستی هستند که در طرح رجیستری تلفن همراه قرار می‌گیرند و هماهنگی با کمپانی‌های رسمی وارد کننده توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام می‌شود. انتظار می‌رود که طرح رجیستری گوشی تا سه ماه آینده تمامی مدل‌های تلفن همراه از تمام برندها را پوشش دهد.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 90 درصد گوشی‌های کشور توسط مبادلات غیرقانونی به صورت قاچاق وارد بازار می‌شود و این نشان از وجود بازار بزرگ قاچاق دارد. یکی از اهداف اصلی اجرای مرحله به مرحله طرح رجیستری گوشی، واردات هدفمند است چرا که اجرای گام به گام خاطرجمعی وارد کننده را بیشتر می‌کند و جلوی قاچاق گرفته می‌شود و در نهایت همه ذینفعان به تناسب از این طرح بهره خواهند برد.
مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرد: مردم از اجرای طرح رجیستری گوشی نگران نباشند و در قبال این طرح هیچ هزینه‌ای از مردم دریافت نخواهد شد.
وی درمورد سامانه پیامکی 7777 همچون بنگاه اطلاع‌رسانی گوشی قاچاق در طرح رجیستری تلفن همراه خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با ارسال IMEI مدل گوشی خود به سامانه‌پیامکی با شماره 7777 از اصالت کالا و این که کالا در شبکه ثبت شده است یا خیر، مطمئن شوند. به‌عبارت دیگر، اگر در استعلام این پیام دریافت شد که کالا در شبکه ثبت نشده است، از خرید این گوشی خودداری کنند؛ در غیر این صورت، در هفته‌های آتی سرویس از آنها نمی‌گیرند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *