مجله سیمدخت
0

Wi-Fi ۷ با سرعتی باورنکردنی

وای فای ۷ با سرعتی باورنکردنی
بازدید 18

Wi-Fi Alliance در یک اظهارنامه اعلام کرد که مشخصات نهایی استاندارد Wi-Fi 7 حداکثر تا سه ماه اول سال 2024 منتشر خواهد شد. اتحاد Wi-Fi اعلام کرده است که Wi-Fi 7 بر پایه IEEE 802.11be خواهد بود و پیش از پایان سه ماه اول سال 2024 در دسترس قرار خواهد گرفت. این دستگاه‌ها که در حال حاضر با پشتیبانی از Wi-Fi 7 عرضه می‌شوند، توانایی ارتباط آسان با دستگاه‌های مختلف را دارا بوده و با ارائه عملکرد پیشرفته Wi-Fi، به عصر جدیدی از دستگاه‌های متصل وارد خواهند شد.

Wi-Fi 7 به سرعت حداکثر 40 گیگابیت بر ثانیه ارائه می‌دهد و در حال تبدیل به یکی از استانداردهای اساسی اتصالات بی‌سیم است. این ویژگی جایگزین قدرتمندی برای اترنت سیمی و سنتی فراهم می‌کند. سرعت Wi-Fi 7 با سه باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز و با استفاده از پهنای کانال 320 مگاهرتز و QAM-4096 به‌دست می‌آید.

مدولاسیون دامنه‌ی چهارگانه (QAM) بسته‌های دیجیتال را به سیگنال آنالوگی تبدیل می‌کند که می‌تواند داده‌ها را به‌صورت بی‌سیم انتقال دهد. Wi-Fi 7 همچنین ویژگی‌هایی مانند MU-MIMO و OFDMA را ارائه می‌دهد، که برای افزایش سرعت اتصالات بی‌سیم طراحی شده‌اند. بهبودهای انجام‌شده بر روی Wi-Fi 7 باعث افزایش 4.8 برابری سرعت آن نسبت به Wi-Fi 6 می‌شود.

وای فای ۷ با سرعتی باورنکردنی

در حال حاضر، تعداد زیادی روتر و حتی کامپیوترهای شخصی با پشتیبانی از Wi-Fi 7 عرضه شده‌اند که از مشخصات پیش‌نویس این فناوری بهره می‌برند. البته، این محصولات پس از نهایی‌شدن مشخصات Wi-Fi 7 به‌روزرسانی خواهند شد و به‌طور کامل از استاندارد مذکور پشتیبانی خواهند کرد.

طبق گزارش Tomshardware، یکی از مزایای برجسته Wi-Fi 7، قابلیت استفاده در هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده می‌باشد که امکان برقراری اتصالات بی‌سیم با سرعت بالا را بر روی این دستگاه‌ها فراهم می‌کند.

اتحاد Wi-Fi در یک بخش از بیانیه خود اظهار کرده است: “Wi-Fi 7 از رویکرد اتصال نوظهور برای حوزه‌هایی که به تعامل و غوطه‌ورشدن بالایی در داده‌های آنلاین نیاز دارند، پشتیبانی می‌کند. فناوری‌هایی چون واقعیت مجازی، واقعیت ترکیبی، واقعیت افزوده و اینترنت اشیاء به سرعت و نرخ تأخیر بسیار پایین در اتصالات اینترنتی نیاز دارند.”

دستگاه‌های سازگار با Wi-Fi 7 حتی در محیط‌های با ترافیک کمتر با باندهای ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز عملکرد بهینه‌تری ارائه می‌دهند و کشورهایی که به باند ۶ گیگاهرتز دسترسی دارند، از حداکثر ظرفیت این استاندارد بهره‌مند خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این فناوری، به مقاله “Wi-Fi 7 چیست” مراجعه فرمایید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *