مجله سیمدخت
0

ویندوز ۱۲، ویندوز ۱۱ را تکرار می‌کند: نیاز به سخت‌افزار جدید

ویندوز ۱۲، ویندوز ۱۱ را تکرار می‌کند: نیاز به سخت‌افزار جدید
بازدید 39

سیستم‌عامل جدید ارائه شده توسط مایکروسافت، به خصوص به تمرکز بر قابلیت‌های هوش مصنوعی اختصاص یافته است و احتمالاً نیاز به ارتقای سخت‌افزاری دارد. جزئیات اولیه در مورد ویندوز ۱۲ در حال تدوین است و به نظر می‌رسد که این سیستم‌عامل ممکن است به یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات ویندوز ۱۱ بیافتد. گزارش ویندوز سنترال حاکی از آن است که این سیستم‌عامل جدید احتمالاً به طور چشم‌گیری بر توانایی‌های هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود و بسیاری از این ویژگی‌ها احتمالاً به یک واحد پردازش عصبی اختصاصی (NPU) نیاز دارند.

فراموش کردن اشتباهات ویندوز ۱۱ و نیاز به ماژول پلتفرم مطمئن (TPM) امری دشوار است. این تراشه‌ی امنیتی و سخت‌افزاری در اکثر اجزای کامپیوترهای شخصی وجود ندارد و این امر باعث ایجاد ابهام در میان کاربران شده که احتمالاً سیستم آن‌ها با ویندوز ۱۱ سازگار نیست.

در صورت نیاز به استفاده از NPU در ویندوز ۱۲، احتمالاً اتفاقات مشابهی دوباره رخ خواهد داد. نسخه‌ی بعدی ویندوز با تمرکز بر هوش مصنوعی، ویژگی‌هایی همچون کوپایلر هوش مصنوعی پیشرفته، جست‌وجوی تقویت‌شده با هوش مصنوعی، ارتقای مقیاس هوش مصنوعی برای بازی‌ها و ویدیوها، و تصاویر پس‌زمینه متحرک هوش مصنوعی را شامل می‌شود. اغلب این ویژگی‌ها ممکن است به سخت‌افزار NPU جدید نیاز داشته باشند.

احتمال بسیار کمی وجود دارد که مایکروسافت اجباری برای استفاده از NPU در ویندوز ۱۲ بگذارد؛ زیرا هنوز به تازگی این تکنولوژی وارد بازار شده است. این امر نشان‌دهنده تلاش‌های شرکت‌های مختلف مانند ای ام دی، اینتل و کوالکام برای ارتقاء لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها به هوش مصنوعی است.

سال آینده، ارائه‌ی تعداد زیادی لپ‌تاپ با هوش مصنوعی در بازار پیش‌بینی می‌شود که این دستگاه‌ها به صورت کاملاً نوآورانه و احتمالاً با قیمت‌های بسیار بالا عرضه خواهند شد. به همین دلیل، مایکروسافت تصمیم گرفته است نسخه‌ی بعدی ویندوز را به کاربران محدود نکند و این سیستم‌عامل را بر روی هر نوع لپ‌تاپ قابل اجرا سازد، چه این دستگاه‌ها جدیدترین و بهترین مشخصات را داشته باشند یا نه. همچنین، با ورود تراشه‌های NPU به بازار به تازگی و احتمال استفاده از آن در لپ‌تاپ‌ها، مایکروسافت احتمالاً تلاش می‌کند سیستم‌عامل خود را به نحوی طراحی کند که نیاز به تجهیزات جدید و اختصاصی را نداشته باشد.

در حال حاضر، گزارش‌های متعددی دربارهٔ عرضه ویندوز ۱۲ در سال آینده منتشر شده است. این مسئله به یک سوال مهم تبدیل شده است؛ آیا کاربران برای استفاده از این نسخه از سیستم‌عامل نیاز به ارتقای سخت‌افزاری خود دارند یا خیر؟

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *