مجله سیمدخت
0

ویندوز 12 با هوش مصنوعی پیشرفته: نیاز به رم بیشتر

ویندوز 12 احتمالاً به حداقل 16 گیگابایت رم با تمرکز بر هوش مصنوعی نیاز دارد.
بازدید 71

در سال‌های اخیر، مایکروسافت به طور چشمگیری بر هوش مصنوعی تمرکز کرده و از این فناوری در اکثر خدمات خود بهره‌مند شده است. این شرکت نیز در حال توسعه نسل جدید سیستم عامل خود به نام ویندوز 12 می‌باشد که به گزارش‌های پیشین، از قابلیت‌های هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. بر اساس یک گزارش تازه، به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد حداقل مقدار حافظه رم موردنیاز برای اجرای این سیستم عامل را به 16 گیگابایت افزایش دهد.

در گزارش تازه‌ترین خود، پژوهشگاه و تحلیل‌گر بازار Trendforce اعلام کرده است که مایکروسافت در نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز، که بر اساس ویژگی‌های هوش مصنوعی طراحی شده است و برنامه‌ریزی شده است که در نیمه دوم سال 2024 منتشر شود، قصد دارد مشخصات سخت‌افزاری حداقل موردنیاز را افزایش دهد و به 16 گیگابایت حافظه RAM نیاز خواهد داشت.

تقویت پردازشگر برای اجرای هوش مصنوعی در ویندوز

ویندوز 12 احتمالاً به حداقل 16 گیگابایت رم با تمرکز بر هوش مصنوعی نیاز دارد

Tom’s Hardware با استناد به منابع خود اعلام می‌کند که برای رایانه‌های شخصی با ویندوز هوش مصنوعی، علاوه بر 16 گیگابایت رم، نیاز به حداقل 40 TOPS قدرت محاسباتی (معیار عملکرد هوش مصنوعی) خواهد بود تا اجرای سریع و کارآمد ویژگی‌های AI را تضمین کند. اینتل تاکنون تنها شرکتی است که تراشه‌هایش نمی‌توانند به این نیاز پاسخ دهند. اما در نسل بعدی این مقدار قابلیت‌های محاسباتی به نظر می‌رسد که سه‌برابر می‌شود. در مقابل، پردازنده‌های رایزن 8000 AMD قادر به اجرای 45 TOPS هستند و پلتفرم Snapdragon X Elite کوالکام نیز عملکرد مشابهی ارائه می‌دهد.

هنوز مایکروسافت تأیید نکرده که ویندوز 12 به هوش مصنوعی مجهز خواهد شد و اطلاعات زیادی درباره آن موجود نیست. این هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد از نسل بعدی ویندوز، دستگاه‌های با حداکثر 8 گیگابایت رم را حذف کند یا آیا حداقل رم 16 گیگابایت فقط برای تجربه‌های هوش مصنوعی پیشنهاد شده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *