مجله سیمدخت
0

ویندوز 11: خداحافظی با نرم‌افزارهای RGB، سلام به کنترل یکپارچه!

ویندوز 11: خداحافظی با نرم‌افزارهای RGB، سلام به کنترل یکپارچه!
بازدید 53

کنترل نور RGB در ویندوز به طور نسبی دشوار است. باید برنامه‌های ویژه را نصب کنید که هر کدام روش کار خاص خود را دارند، اما مشکل این است که هر برنامه به طور جداگانه بروزرسانی می‌شود و رابط کاربری‌های آن‌ها متفاوت است. این ممکن است کار را دشوارتر کند، همچنین اگر یک محصول از یک برند دارید، ممکن است با برنامه‌های دیگر سازگار نباشد.

اما خبر خوب این است که کاربرانی که سیستم‌های گسترده RGB دارند دیگر نیازی به این برنامه‌ها نخواهند داشت. مایکروسافت در یک رویداد اخیر اعلام کرده است که منوی Dynamic Lighting را به ویندوز ۱۱ اضافه خواهد کرد. این منو به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون هیچ مشکلی نورپردازی سیستم خود را کنترل کنند.

این شایعه از عرضه این منو در دنیای گیمینگ وجود داشته و حتی تصاویری از آن منتشر شده که نشان می‌دهد کاربران می‌توانند افکت‌ها و سرعت آن‌ها را تغییر دهند. همچنین می‌توانید رنگ سیستم خود را با رنگ ویندوز هماهنگ کنید و نورپردازی قطعات مختلف دستگاه را در این منو کنترل کنید.

ویندوز 11: خداحافظی با نرم‌افزارهای RGB، سلام به کنترل یکپارچه!

در حال حاضر، اینکه تا چه حد برنامه پیشرفته شده است هنوز مشخص نیست. به طور کلی، احتمال دارد که افکت‌های پیشرفته‌تر نیازمند برنامه‌های خاص شرکت‌ها باشند. این تنظیمات نورپردازی اصلاً برای افرادی طراحی شده‌اند که به دنبال داشتن یک برنامه اضافی نیستند. از طرف دیگر، اگر سیستم شما با استفاده از قطعات مختلفی ساخته شده باشد، قابلیت‌های جدید ویندوز ممکن است برای شما بسیار جذاب باشد.

هنوز تاریخ رسمی عرضه به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۱ اعلام نشده است. با این حال، از همین ماه، ویندوز به صورت آزمایشی برای عموم در دسترس قرار خواهد گرفت. به طور کلی، هماهنگ سازی برندهای مختلف برای این کار کمی دشوار است و مایکروسافت نیاز دارد تا کدهای تمامی شرکت‌ها را داشته باشد تا بتواند یک سیستم هماهنگ بوجود آورد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *