مجله سیمدخت
0

آینده ایکس‌باکس: انحصاری‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند!

آینده ایکس‌باکس: انحصاری‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند!
بازدید 43

پس از انتشار شایعات و گزارش‌های جنجالی در هفته گذشته، ایکس‌باکس در پادکست دیشب به وعده‌ی خود عمل کرد و تا حدی به ابهامات پیرامون برنامه‌های اخیر خود پاسخ داد. فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس، از انتشار 4 بازی برای پلتفرم‌های رقیب خبر داد. 2 عنوان از این بازی‌ها، که به احتمال زیاد Hi-Fi RUSH و Sea of Thieves هستند، جزو بازی‌های سرویس‌محور محسوب می‌شوند و 2 بازی دیگر عناوین کوچک‌تر و غیرانحصاری هستند.

با وجود اینکه اسپنسر نام دقیق این بازی‌ها را فاش نکرد، اما جزئیات ارائه شده با شایعات اخیر همخوانی دارد.

آینده ایکس‌باکس: انحصاری‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند!

طبق گزارش‌های The Verge، مایکروسافت قصد دارد چهار بازی خود را به پلی‌استیشن و نینتندو بیاورد. دو بازی اول Hi-Fi RUSH و Pentiment خواهند بود و پس از آن Sea of Thieves و Grounded راهی این پلتفرم‌ها خواهند شد.

گفته می‌شود که مایکروسافت ایده آوردن بازی‌های گیرز آو وار، شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت و حتی بازی بعدی DOOM را به پلتفرم‌های رقیب در سر می‌پروراند، اما هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

فیل اسپنسر، مدیر ایکس‌باکس، شایعه‌ی آمدن بازی‌های استارفیلد و ایندیانا جونز به پلتفرم‌های رقیب را رد کرد، اما گفت که احتمال عرضه این بازی‌ها در آینده وجود دارد.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که بازی‌های اکتیویژن بلیزارد به‌مرور به گیم‌پس خواهند آمد و اولین بازی دیابلو ۴ خواهد بود که در تاریخ ۲۸ مارس به این سرویس اشتراکی اضافه خواهد شد.

این حرکت مایکروسافت می‌تواند به نفع گیمرها باشد، زیرا به آن‌ها امکان می‌دهد تا بازی‌های بیشتری را بدون نیاز به خرید کنسول‌های مختلف تجربه کنند.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال تغییر استراتژی خود است و به دنبال جذب مخاطبان بیشتر برای بازی‌های خود است.

آینده ایکس‌باکس: انحصاری‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند!

سرویس ایکس‌باکس گیم پس با رشدی قابل توجه، ۳۴ میلیون مشترک دارد که شامل مشترکین ایکس‌باکس گیم پس کور نیز می‌شود. مایکروسافت در حال حاضر روی نسل بعدی ایکس‌باکس کار می‌کند و قصد دارد بزرگ‌ترین جهش فنی را در تاریخ کنسول‌های خود رقم بزند.

سارا باند، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، برای خاطرجمعی طرفداران، ساخت نسل بعدی ایکس‌باکس را تأیید کرد و وعده تجربه‌ای بهتر برای بازیکنان و سازندگان را داد.

برنامه‌ی انتشار بازی‌های ایکس‌باکس برای پلتفرم‌های رقیب هنوز کاملاً شفاف نیست. مایکروسافت فعلاً برنامه‌ای برای عرضه‌ی بازی‌هایی مثل استارفیلد و ایندیانا جونز روی پلی‌استیشن و نینتندو سوییچ ندارد، اما احتمال این اتفاق در آینده رد نشده است.

هنوز ابهامات زیادی درباره‌ی مسیر جدید ایکس‌باکس و برنامه‌های آتی این شرکت وجود دارد. حدس و گمان‌ها درباره‌ی بازی‌های احتمالی که ممکن است برای پلتفرم‌های دیگر منتشر شوند، ادامه خواهد داشت.

سخنان اخیر مدیران ایکس‌باکس اطلاعات جدیدی را ارائه داد، اما تمام ابهامات را برطرف نکرد. در ماه‌های آینده منتظر اخبار و اطلاعات بیشتر درباره‌ی برنامه‌های ایکس‌باکس برای نسل بعدی و انتشار بازی‌ها برای پلتفرم‌های مختلف خواهیم بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *