مجله سیمدخت
0

شیائومی به طور رسمی معماری سیستم‌عامل جدید خود به نام HyperOS را معرفی کرد.

شیائومی به طور رسمی معماری سیستم‌عامل جدید خود به نام HyperOS را معرفی کرد.
بازدید 99

در همین هفته، شیائومی به صورت رسمی سیستم‌عامل جدید خود به نام HyperOS را همراه با معرفی سری شیائومی 14 معرفی کرد. این شرکت اخیراً اطلاعاتی درباره معماری این سیستم‌عامل را منتشر کرده است. با انتشار یک پوستر در شبکه اجتماعی چینی ویبو، شیائومی جزئیات مربوط به معماری HyperOS را به اشتراک گذاشته است، که به نظر می‌رسد این سیستم‌عامل به طور ویژه برای رقابت با HarmonyOS هواوی طراحی شده است.

معماری سیستم‌عامل جدید HyperOS شیائومی

سیستم‌عامل HyperOS از 5 لایه نرم‌افزاری در معماری خود بهره می‌برد. در لایه پایین‌تر، سخت‌افزار واقع شده و بالای آن لایه کرنل قرار دارد. این سیستم‌عامل از دو کرنل استفاده می‌کند: کرنل لینوکس و کرنل اختصاصی به نام Vela. Vela از پلتفرم IoT شیائومی گرفته شده است و بر اساس سیستم عامل NuttX RTOS توسعه یافته است.

شیائومی به طور رسمی معماری سیستم‌عامل جدید خود به نام HyperOS را معرفی کرد.

در لایه سوم از HyperOS از سرویس‌ها و فریم‌ورک‌های اندروید و Vela بهره می‌برد. این لایه و لایه قبلی احتمالاً در دستگاه‌های مختلف تفاوت‌هایی خواهند داشت. برای مثال، در گوشی‌ها و تبلت‌ها ممکن است از لینوکس و اندروید استفاده شود، اما در دستگاه‌های اینترنت اشیا از Vela استفاده خواهد شد. با این وجود، نام HyperOS به هر حال خواهد بود.

لایه چهارم این سیستم‌عامل جدید شیائومی با نام HyperConnect معرفی شده است. این لایه به تمام دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا با وجود تفاوت‌های ممکن در لایه‌های دوم و سوم، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در نهایت، لایه پنجم این سیستم‌عامل شامل اپ‌ها خواهد بود.

شیائومی به طور رسمی معماری سیستم‌عامل جدید خود به نام HyperOS را معرفی کرد.

اگرچه اطلاعات رسمی موجود نیست، اعتقاد داریم که HyperOS در لایه سوم از خود GMS یا “سرویس‌های موبایل گوگل” را شامل خواهد بود که برای گوشی‌ها و تبلت‌ها کاربردهای زیادی دارد.

شیائومی اعلام کرده است که فرایند ساخت HyperOS از 13 سال پیش آغاز شده و اما مراحل واقعی تحقیق و توسعه آن به 7 سال قبل باز می‌گردد. همچنین، این شرکت امروز بخشی از مشخصات دوربین پرچمداران آینده‌اش را نیز فاش کرده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *