مجله سیمدخت
0

گوگل روسیه در آستانه تحولات بزرگ

گوگل روسیه در آستانه تحولات بزرگ
بازدید 18

در سال آینده، تغییرات عظیمی در ساختار مدیریتی شرکت فناوری “یاندکس” پیش‌بینی می‌شود. سه منبع خبری مطلع به رویترز اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود فرآیند بازسازی این شرکت فناوری روسی به تأخیر بیفتد و تا اوایل سال ۲۰۲۴ به اتمام برسد.

“یاندکس”، که اغلب به عنوان “گوگل روسیه” شناخته می‌شود، یکی از کمترین شرکت‌های روسی بود که قابلیت تبدیل به یک شرکت جهانی را داشت؛ اما با توجه به بحران اخیر در روابط روسیه و اوکراین، شرایط تغییر کرده‌اند.

برای بیش از یک سال، “یاندکس” و مقامات کرملین در حال مذاکرات برای جدا کردن کسب و کارهای “یاندکس” در حوزه فناوری از شرکت مادر آن به نام “Yandex NV” بوده‌اند.

“Holding” هلندی “Yandex NV” نیز مدت‌هاست که در فرآیند بازسازی ساختار خود مشغول است. این شرکت به دنبال اطمینان از این است که در شرایط تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو، برخی از کسب‌و‌کارهای خود همچنان به بازارهای غربی دسترسی داشته باشند.

در ابتدا، منتظر بوده می‌شد که معامله‌ی جداسازی از شرکت “یاندکس” در ماه دسامبر (آذر و دی) به اتمام برسد. هر معامله‌ای در نهایت برای تأیید نیازمند رضایت سهامداران و دولت روسیه است. “یاندکس” از اظهار نظر درباره فرآیند بازسازی خود خودداری کرده و موضوع را تایید نکرده است.

شرکت “یاندکس” قصد دارد با انجام فروش کسب‌وکارهای درآمدزای اصلی خود در حوزه فعالیت‌های روسیه، از جمله موتور جست‌و‌جو و سرویس‌های حمل‌و‌نقل اینترنتی، سرمایه سهامداران را بازپرداخت کند. سپس این شرکت قصد دارد چهار خط تجاری دیگر را به صورت بین‌المللی گسترش دهد.

یکی از منابع اطلاعاتی اعلام کرده است که شرکت “یاندکس” پیشرفت قابل توجهی داشته و تمام اسناد مورد نیاز را به وکلا تحویل داده است، اما هنوز مشخص نیست که این فرآیند در این ماه به اتمام خواهد رسید یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *