مجله سیمدخت
0

خداحافظی با برخی برنامه‌ها در اندروید 15

خداحافظی با برخی برنامه‌ها در اندروید 15
بازدید 60

بررسی کدهای نسخه‌ی آزمایشی اندروید ۱۵ نشان می‌دهد که برای نصب برخی از اپلیکیشن‌ها، پیش‌نیاز جدیدی لازم است. با انتشار نسخه‌ی نهایی اندروید ۱۵، نصب برخی از اپلیکیشن‌ها را بر روی این سیستم‌عامل غیرممکن خواهد کرد. به دلیل آنکه پیش‌نیاز جدیدی برای سازگاری برنامه‌ها با این آپدیت در حال توسعه است.

از مدت‌ها قبل، حداقل نسخه‌ی سیستم‌عامل برای اپلیکیشن‌های اندرویدی به نسخه‌ی ۶ ارتقا یافته است. با انتشار اندروید ۱۵، به نظر می‌رسد که این حداقل نسخه‌ی مورد نیاز تغییر خواهد کرد.

به گزارش اندروید پلیس، کد پیش‌نمایش دومین نسخه‌ی توسعه‌دهنده‌ی اندروید ۱۵ نشان می‌دهد که گوگل در حال تلاش برای ارتقاء پیش‌نیاز جدیدی برای نصب برنامه‌ها است. بنابراین، فقط اپلیکیشن‌هایی که حداقل نسخه‌ی اندروید مورد نیاز را بر روی ۷٫۱ قرار داده‌اند، قابل نصب بر روی این سیستم‌عامل خواهند بود.

شماره‌ی کیت توسعه‌دهندگان (SDK) برای نسخه‌ی ۷٫۱ از اندروید ۲۴ است و این عدد برای اندروید ۱۵ به ۳۵ افزایش می‌یابد.

به‌نظر می‌رسد که تغییر در حداقل نسخه‌ی موردنیاز برای نصب اپلیکیشن‌ها در اندروید ۱۵ در حال‌حاضر اعمال شده است.

در حال حاضر، برنامه‌هایی که حداقل نسخه‌ی موردنیاز آن‌ها اندروید ۶ است، بدون هیچ مشکلی روی اندروید ۱۴ نصب می‌شوند؛ اما نصب این دسته از اپلیکیشن‌ها بر روی اندروید ۱۵ با مشکل مواجه خواهد شد. به طور دقیق‌تر، در هنگام نصب این نوع برنامه‌ها، پیام خطایی از طرف Google Play Protect نمایش داده می‌شود و حتی از طریق ADB نیز امکان نصب آن‌ها وجود نخواهد داشت.

تغییر در پیش‌نیاز نصب برنامه‌ها در اندروید ۱۵ احتمالاً بر روی گروه گسترده‌ای از کاربران این سیستم‌عامل تأثیر نخواهد داشت، زیرا در حال حاضر سهم اندروید ۶ در بازار اندروید بسیار پایین است.

به هر حال، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان باید با به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های خود، حداقل نسخه‌ی موردنیاز برای نصب را به اندروید ۷٫۱ ارتقاء دهند تا جلوی بروز مشکلات احتمالی را هنگام نصب روی اندروید ۱۵ بگیرند.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *