مجله سیمدخت
0

چالش کانتر با اپل: تقابل انحصار و عدالت

چالش کانتر با اپل: تقابل انحصار و عدالت
بازدید 68

رئیس واحد مبارزه با انحصار در وزارت دادگستری آمریکا، در پی درخواست قانونی اپل، در انتهای هفته گذشته وارد عمل شده است. طبق گزارش CNBC، جاناتان کانتر، که سابقه‌ی بلندی در مبارزه با انحصارها دارد، به عنوان رهبر این پرونده معرفی شده است. او از تمام تجربه‌های خود در این زمینه برای محکوم کردن رفتارهای اپل بهره می‌برد.

چالش کانتر با اپل

در مصاحبه‌ای، کانتر اعلام کرده است که در صورت اجازه قانونی، حتی تا حدی که اپل باید “شکسته” شود، پیگیری خواهد شد. هدف او از این اقدام، بازگرداندن رقابت منصفانه به بازار از طریق رعایت قوانین ضد انحصار است.

جاناتان کانتر، ۵۰ ساله است و اهل کویینز نیویورک است. وی از تبار اوکراینی بوده و در سال ۱۹۹۸ از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس با مدرک حقوق فارغ‌التحصیل شده است.

چالش کانتر با اپل: تقابل انحصار و عدالت

جاناتان کانتر

جاناتان کانتر، پس از اخذ مدرک حقوق، به عنوان وکیل در کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) فعالیت می‌کرد و سپس به صنعت خصوصی مهاجرت کرد. در این دوره، او به مدتی به عنوان نماینده‌ی حقوقی شرکت مایکروسافت کار کرد.

سال ۲۰۲۱، جو بایدن او را به عنوان دستیار دادستان کل در بخش ضدانحصار وزارت دادگستری آمریکا منصوب کرد. عملکرد برجسته کانتر در این سمت، او را به عنوان یکی از مهمترین شخصیت‌های دولت آمریکا در برنامه‌های ضدانحصار معرفی کرده است.

در دوران فعالیت کانتر در کمیسیون فدرال تجارت و وزارت دادگستری آمریکا، این دو نهاد به شکایت علیه چهار از شش شرکت بزرگ در صنعت فناوری پرداختند. زیر نظر کانتر، بخش ضدانحصار وزارت دادگستری آمریکا موفق به برنده شدن در یکی از پرونده‌های خود علیه یک شرکت ساخت و ساز پس از چهل سال شد.

یکی از اقدامات دیگر جاناتان کانتر در وزارت دادگستری آمریکا، شامل شکایت از شرکت گوگل است. وزارت دادگستری معتقد است که گوگل در زمینه‌های مختلف، از جمله تبلیغات، فشارهایی بر رقبا اعمال می‌کند.

پرونده‌ی این شکایت بر این امر تمرکز دارد که آیا گوگل به شرکت‌های دیگر، از جمله اپل، پول داده است تا موتور جستجوی گوگل به‌عنوان پیش‌فرض برای محصولات آن‌ها خدمت کند یا خیر.

کانتر تمام شایعاتی که دولت به دلیل قدرت اپل از گوگل شکایت کرده است را رد می‌کند. او بیان می‌کند که رقابت منجر به کاهش قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان می‌شود و فرصت‌های بیشتری برای توسعه‌دهندگان ایجاد می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *