مجله سیمدخت
0

موانا 2: بازگشت الهه دریا

موانا 2: بازگشت الهه دریا
بازدید 29

انیمیشن «موانا ۲» به احتمال زیاد به عنوان یک انتظار بزرگ برای طرفداران، دیزنی را به یک موفقیت فراوان خواهد رساند، به‌ویژه اگر بتواند تمامی انتظارات را برآورده کند. این انتظارات شامل یک نسخه لایو اکشن از قسمت اول «موانا» نیز می‌شود. در حال حاضر، انیمیشن «موانا ۲» در دست ساخت است و دیزنی به تازگی تیزری از آن منتشر کرده است. اطلاعات دقیق درباره آنچه که در انتظار شخصیت‌های محبوب فیلم بعدی است، کمی محدود است، اما به نظر می‌رسد که ما باید از ماجراجویی‌هایی که قهرمانان مورد علاقه‌مان را به جایی دورتر از خانه خود می‌برد، انتظار داشته باشیم.

موانا 2

قسمت اول این انیمیشن، که با صداپیشگی آلیئی کراوالیو در نقش موانا و دواین جانسون در نقش ماوئی ساخته شد، داستان دو دوست نامحتمل را روایت می‌کند که به دنبال نجات جزیره موانا و بازسازی قلب یک الهه جادویی به نام ته‌فیتی، به ماجراجویی می‌پردازند. موانا درگیر مسئولیت‌های خانه و جزیره‌اش است، اما به دعوت اقیانوس پهناور حس کرده و سفری به سوی ماجراهای جدید را آغاز می‌کند.

در پایان فیلم، او به عنوان یک رهبر و ناجی جزیره شناخته می‌شود. اگر دیزنی بتواند این داستان را گسترش دهد، «موانا ۲» راه را برای فیلم‌های دیگری که نیاز به دنباله‌دارند، هموار خواهد کرد. در ادامه، به مواردی که انتظار داریم در قسمت دوم این انیمیشن محبوب ببینیم، خواهیم پرداخت.

۱۰. موانا باید کاپیتان کشتی خودش شود

موانا 2: بازگشت الهه دریا

در قسمت اول انیمیشن «موانا»، لحظه‌ای مهم وجود دارد که موانا قایق اجدادش را پیدا می‌کند. او در این لحظه متوجه می‌شود که خون اقیانوس در وریانهای او جریان دارد و احساس می‌کند که چیزی از درونش به سمت اقیانوسش می‌کشاند. این احساس او را به سمت ماجراجویی می‌کشاند، به خاطر خودش و مردمش. اما بینایی او را به شدت متاثر خواهد کرد زیرا یک قایق جدید، که موانا به اندازه‌ی او رشد و بالغ شده است، را مشاهده می‌کند. با گذشت هشت سال از انتشار قسمت اول «موانا»، انیمیشن و صحنه‌ها بهبود یافته‌اند. بنابراین، تشکیل یک قایق جدید که موانا به عنوان کاپیتان آن باشد و با خدمه‌ای که او را همراهی می‌کنند، تاثیرگذار خواهد بود.

۹. حیوانات جدید

موانا 2: بازگشت الهه دریا

پوا و هی‌هی به عنوان دستیاران کلاسیک دیزنی در انیمیشن «موانا» شناخته می‌شوند. با این حال، با توجه به برجستگی اقیانوس و پتانسیل شخصیت‌های جدید انسانی جانبی، منصفانه است که حیوانات نیز به داستان اضافه شوند. این موضوع از جنبه حیاتی طرح جدید نخواهد بود، اما تماشای آن سرگرم‌کننده است. حضور یک حیوان جدید، پتانسیلی دارد که مخاطبان کوچک و بزرگ را سرگرم کند. به علاوه، با توجه به اینکه موانا و همراهانش در فیلم اول با حیوانات ناطق زیادی روبرو شده‌اند، حضور بیشتر حیوانات در فیلم بعدی منطقی به نظر می‌رسد.

۸. خدایان جدید به جز ته‌فیتی

موانا 2: بازگشت الهه دریا

در «موانا ۲» می‌توان با افشای اطلاعاتی دربارهٔ خدایان دیگر، رمز و راز قلب ته‌فیتی را کشف کرد. احتمالاً این فیلم از همان فرمول فیلم اول پیروی نخواهد کرد، بنابراین داستان این دنباله شامل آرام کردن خدای خشمگین نخواهد بود. با این حال، حضور ته‌فیتی به ارتباط با دیگر چهره‌های خداگونه را می‌آورد، به خصوص که ماوئی نیمه خداست و به طور ذاتی به آن جهان متصل است. با توجه به نقش اساسی موانا در کمک به ته‌فیتی، ممکن است خدایان و الهه‌های دیگر تمایل داشته باشند تا دربارهٔ او بیشتر بدانند.

۷. آهنگ‌های جدید ابیگیل بارلو و امیلی بیر

موانا 2: بازگشت الهه دریا

اگرچه لین مانوئل میراندا یک آهنگساز ماهر است، اما غیبت او در «موانا ۲» اتفاق خوبی برای فیلم است. این دنباله باید خود را از نظر مضمون و لحن از فیلم اول متمایز کند و استفاده از آهنگسازان جدید بخش بزرگی از این تغییر خواهد بود. اگر برخی از آهنگ‌های نمادین‌تر «موانا» مثل «تا کجا پیش می‌روم» (How Far I’ll Go) تکرار شوند قابل درک است، اما به غیر از آن، بارلو و بیر باید به دنبال راه‌های دیگری برای برجسته کردن صدای بازیگران باشند. همچنین، ترانه‌ها و آهنگ‌ها بدون رقصی هیجان‌انگیز کامل نمی‌شوند.

۶. تاریخچه و سرگذشت مردم جزیره

موانا 2: بازگشت الهه دریا

بخشی از لذت تماشای دنباله‌ی یک فیلم، کاوش در افسانه‌های جدید در جهان داستان است. در «موانا»، نکات کوچکی در سرتاسر فیلم در مورد تاریخچه مردم جزیره و چگونگی تبدیل آن‌ها از مهاجر به ساکنان دائمی جزیره فاش شده‌اند. موانا ممکن است بیشتر از آنچه تصور می‌کند پیوندهای عمیقی با اقیانوس داشته باشد و اصل و نسب اجداد او در این ارتباط نقش مهمی دارند. این موضوع همچنین سوالاتی ایجاد می‌کند که آیا گروه‌های دیگری مثل آن‌ها در جزیره حضور دارند یا خیر. اگر وجود داشته باشند، دیدن آن‌ها در فیلم می‌تواند شگفت‌انگیز و جذاب باشد.

۵. بازگشت آلیئی کراوالیو و دواین جانسون

موانا 2: بازگشت الهه دریا

کراوالیو و جانسون، صداپیشه‌های موانا و ماوئی به ترتیب، رسما برای انیمیشن «موانا ۲» بازمی‌گردند. تماشای شیمی بین آن‌ها و شنیدن صدایشان که به شخصیت‌های محبوب جان می‌بخشند، پیوندی آشنا با فیلم اول خواهد بود و فرصت‌هایی را برای بهترین استفاده از آن‌ها فراهم می‌کند. موانا و ماوئی به عنوان یک تیم، با هم هماهنگی خوبی دارند و بخشی از این هماهنگی به لطف صداپیشه‌هاست. بدون شک، شنیدن صدای دیگری برای این شخصیت‌های محبوب ناگوار و عجیب خواهد بود.

۴. ارتباط موانا با اقیانوس باید ادامه داشته باشد

موانا 2: بازگشت الهه دریا

از جمله دلایلی که موجب محبوبیت و ایجاد دنباله برای «موانا» شد، سبک بصری آن است. ساختن انیمیشن آب کاری دشوار است، اما وقتی به درستی انجام شود، یکی از جنبه‌های خیره‌کننده هر فیلمی می‌شود. ارتباط موانا با اقیانوس باعث می‌شود که او ته‌فیتی و به نوبه خود جزیره‌اش را نجات دهد. هر چه داستان بعدی او باشد، اقیانوس نقش مهمی در کمک به او خواهد داشت. با این حال، اگر کسی مانع این ارتباط شود و موانا مجبور باشد آن را برگرداند یا اگر اقیانوس علیه او قرار بگیرد، داستان روند جالبی خواهد داشت.

۳. تبدیل ماوئی به موجودات جدید

موانا 2: بازگشت الهه دریا

فیلم جدید این فرصت را دارد که به بزرگ‌ترین سوالات ماوئی از موانا، از جمله جزئیات بیشتر در مورد تاریخچه‌اش، پاسخ دهد. قدرت شگفت‌انگیز خداگونه ماوئی در تبدیل شدن به اشکال مختلف او را به یک دشمن سرسخت و دوستی قدرتمند تبدیل می‌کند، اما مخاطبان و موانا زیادی درباره او نمی‌دانند. دانستن درباره او می‌تواند شامل نحوه استفاده از قدرت‌هایش و وظایفش به عنوان نیمه‌خدا باشد. قدرت ماوئی اغلب زمانی به کار می‌آید که او و موانا با دشمنان خود روبرو می‌شوند، و بر اساس جایی که سفر می‌کنند، او باید به حیواناتی تبدیل شود که مناسب محیط باشند.

۲. نقش بیشتر خانواده موانا

موانا 2: بازگشت الهه دریا

اگرچه موانا و ماویی بزرگ‌ترین جاذبه‌های فیلم جدید هستند، خانواده و دوستان موانا هم به همان اندازه نقش جالب توجهی دارند. رابطه او با پدرش به خاطر جهان‌بینی متفاوتشان منبع چالش‌های فیلم اول بود و مرگ مادربزرگ انگیزه‌ای برای او تا خودش را پیدا کند. پدر موانا در نهایت او را همان‌طور که هست می‌پذیرد، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها درباره‌ی بهترین کاری که در مقابل مشکلات می‌توانند انجام بدهند بحث و مخالفت نمی‌کنند. همچنین جالب است که درباره مادر موانا اطلاعات بیشتری کسب کنیم چرا که او در اولویت‌های بعدی موانا قرار می‌گیرد.

۱. دریانوردان جدید برای کمک به موانا

موانا 2: بازگشت الهه دریا

یکی از جنبه‌های فیلم که دیزنی تایید کرده است، این است که موانا با شخصیت‌های جدیدی همراه خواهد شد که با اقیانوس ارتباط دارند. شروع یک ماجراجویی جدید به این معنی است که او در طول سفر خود با همراهان جدید و غافلگیرکننده ملاقات خواهد کرد. نقش ماویی در کشتی او هنوز معلوم نیست، اما دیدن هر یک از آن‌ها با دوستان جدید و ارتباطاتشان می‌تواند جالب باشد. موانا ممکن است موهبتی نسبت به ارتباطش با اقیانوس داشته باشد، اما داشتن آموزگاری که او را در «موانا ۲» و در ماجراجویی‌هایش در دل اقیانوس راهنمایی کند بسیار زیبا خواهد بود.

منبع: screenrant

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *