مجله سیمدخت
0

مصرف بیش از حد این مکمل، منجر به نارسایی قلبی می شود

مصرف بیش از حد این مکمل، منجر به نارسایی قلبی می شود
بازدید 64

استفاده از مکمل‌ها به منظور تأمین نیازهای بدن، زمانی که توسط پزشک تشخیص داده شده باشد، امری بسیار حیاتی است. با این حال، مصرف زیاد برخی از مکمل‌ها ممکن است به قلب نیز آسیب برساند.

به گزارش از بهداشت نیوز، مکمل‌های رژیمی به عنوان یکی از مکمل‌های ضروری برای بسیاری از افراد شناخته می‌شوند که به دنبال تأمین مواد مغذی به اندازه کافی برای بدن خود هستند.

برخی از این مکمل‌ها، به ویژه در زمانی که سن افراد افزایش می یابد، اثرات مثبت چشمگیری بر روی سلامت ذهن و قلب دارند. اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که یک نوع مکمل معروف در دسته مکمل‌های رژیمی ممکن است خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش دهد.

بر اساس این تحقیق که بر روی ۹۸۷ نفر به صورت انتخابی انجام شد و وضعیت آن‌ها از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۲ مورد بررسی قرار گرفت، مصرف مکمل امگا ۳ ممکن است عاملی برای افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی باشد.

مصرف بیش از حد مکمل امگا 3، قلب را تهدید می کند

آزمایش نمونه خون بیماران در آزمایشگاه‌ها انجام شد و نتایج نشان داد که بیشتر افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، مکمل امگا ۳ را در خون خود داشتند. سپس این افراد به مدت ده سال تحت نظر قرار گرفتند و هر گونه مشکل از جمله حمله قلبی، سکته، یا نارسایی قلبی که به بستری شدن یا مرگ انجامید، مشاهده شد.

تحقیقات و بررسی ها نشان داد که بیمارانی که سطح بالاتری از EPA را داشتند، کمترین خطر برای بیماری‌های قلبی را تجربه کردند. اما حضور ماده DHA باعث کاهش اثرات مثبت EPA شد و افراد بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی قرار گرفتند.

ترکیب DHA و EPA به عنوان عاملی موثر در کاهش اثرات مثبت مکمل امگا ۳ بر روی سلامت قلب شناخته شده است. پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که ممکن است قرص‌های مکمل امگا ۳ اثرات مثبت کافی برای سلامت قلب را ایجاد نکنند، و دلیل آن نیز ترکیب این دو ماده است.

امگا ۳

نتایج نشان داد که همه مکمل‌های امگا ۳ یکسان نیستند، اما ترکیب این دو ماده که در بسیاری از این مکمل‌ها وجود دارد، ممکن است اثرات مثبت مکمل را برای سلامت قلب از بین ببرد و حتی خطرناک باشد. پس از انجام مطالعات، تخصصیان به این نتیجه رسیدند که مصرف امگا ۳ از منابع غذایی ممکن است بهتر از مکمل امگا ۳ باشد.مصرف بیش از حد این مکمل، منجر به نارسایی قلبی می شود

محققان بیان کرده‌اند که امگا ۳ دارای فواید زیادی برای سلامت کلی بدن است. اگرچه استفاده از قرص مکمل در طول روز از لحاظ راحتی ممکن است جذاب باشد، اما بهتر است افراد سعی کنند مواد غذایی حاوی امگا ۳ را مصرف کنند تا از فواید بیشتری بهره‌مند شوند، به‌ویژه که یکی از منابع غنی این ماده ماهی سالمون می‌باشد.

امگا 3 طبیعی، سلامت قلب را بهبود می بخشد

بارها و بارها در مورد فواید امگا ۳ صحبت کرده‌ایم و می‌دانید که تحقیقات جدید نشان داده است خوردن ماهی اثرات زیادی بر سلامت قلب دارد.مصرف بیش از حد این مکمل، منجر به نارسایی قلبی می شود

این تحقیق، یکی از تحقیقات فراوانی است که ارتباط مثبت بین رژیم غذایی حاوی امگا ۳ و فواید برای سلامت قلب را تایید می‌کند. مطالعات متعددی در این زمینه انجام شده و پژوهشگران به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف سطح خاصی از روغن‌های امگا ۳ می‌تواند تا ۱۸ درصد از علائم مربوط به بیماری را در افراد مسن کاهش دهد.

به طور کلی، افرادی که در خون خود مقدار بیشتری از امگا ۳ حاصل از مواد غذایی دریایی دارند، احتمالاً طول عمر بیشتری دارند و زندگی سالم‌تری را تجربه می‌کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *