مجله سیمدخت
0

پلی استیشن 2: غولِ پرفروش با رکورد 160 میلیون واحد

پلی استیشن 2: غولِ پرفروش با رکورد 160 میلیون واحد
بازدید 23

تایید شده است که جیم رایان، مدیرعامل شرکت سونی در زمینه‌ی بازی‌های تعاملی، تاکید کرده است که کنسول پلی‌استیشن ۲ همچنان با بیش از ۱۶۰ میلیون واحد فروش در سراسر جهان، به عنوان پرفروش‌ترین کنسول این پلتفرم شناخته می‌شود.

پلی استیشن 2

او در طول آخرین پادکست رسمی پلی‌استیشن اعلام نمود که فروش این کنسول بیش از ۱۶۰ میلیون واحد در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. زمانی که از او درباره‌ی عملکرد پلی‌استیشن در اوایل قرن بیست‌ویکم سؤال شد، رایان اظهار داشت: «در دهه ۲۰۰۰؟ می‌توانم بگویم ۱۶۰ میلیون، که این آمار به عنوان فروش PS2 ثبت شده است. این آمار بسیار قابل توجه است.»

رایان در زمان نزدیکی قصد دارد از موقعیت خود در سونی کناره‌گیری کند. او در اولین روز ماه آوریل از سمت خود به‌عنوان مدیرعامل و رئیس بخش بازی‌های سونی بازنشسته خواهد شد. این پادکست نیز به افتخار دوران فعالیت رایان در زمینه پلی‌استیشن اختصاص دارد. با گذشت بیش از دهه از تولید پلی‌استیشن ۲، این کنسول همچنان یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های گیمرهاست. در سال ۲۰۱۲ اعلام شده بود که ۱۵۵ میلیون واحد از این کنسول به فروش رسیده است.

اگرچه PS2 با موفقیت‌های بسیاری همراه بوده است، اما پلی‌استیشن ۵، کنسول فعلی سونی نیز در راه موفقیت قرار دارد. در ماه ژانویه گزارش شده بود که فروش PS5 در ژاپن در سال ۲۰۲۳ بیشتر از ۲.۶ میلیون واحد بوده است که بیشترین فروش سالانه‌ای یک کنسول پلی‌استیشن از سال ۲۰۰۴ را به دنبال داشته است. جالب است که رکورد قبلی نیز متعلق به PS2 بود. تا پایان سال ۲۰۲۳، فروش جهانی پلی‌استیشن ۵ به ۵۴.۸ میلیون واحد رسیده است.

اگرچه پلی‌استیشن ۲ به عنوان پرفروش‌ترین کنسول تاریخ شناخته می‌شود، اما نینتندو سوییچ قرار است جایگاه این کنسول را به چالش بکشد. در انتهای سال ۲۰۲۳، فروش سوییچ به بیش از ۱۳۹.۶ میلیون واحد رسیده بود و باید دید که آیا موفق خواهد شد تا رکورد فروش PS2 را به چالش بکشد یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *