مجله سیمدخت
0

در دفتر مرکزی گوگل، بنیان‌گذار این شرکت در حال توسعه رقیبی برای ChatGPT می‌باشد.

بازدید 38

سرگی برین، یکی از بنیان‌گذاران گوگل، در دفتر مرکزی این شرکت، در حال کار بر روی رقیبی برای هوش مصنوعی ChatGPT است.

بر اساس گزارش‌ها، سرگی برین زمان زیادی را در محل گوگل برای توسعه پروژه Gemini، رقیب ChatGPT، صرف می‌کند. این پروژه جدید با هدف تقویت جاه‌طلبی‌های گوگل در حوزه هوش مصنوعی ایجاد شده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که سرگی برین پس از استعفا از سمت مدیریت در آلفابت (شرکت مادر گوگل) در سال ۲۰۱۹، همکاری خود را با محققان این شرکت در زمینه توسعه ابزارهای هوش مصنوعی آغاز کرده است.

در دفتر مرکزی گوگل، برین به تعیین استخدام محققان و برگزاری جلسات هفتگی برای بحث و بررسی درباره تحقیقات جدید در حوزه هوش مصنوعی می‌پردازد. همچنین، او فعالیت‌های فنی مختلف، از جمله ارزیابی عملکرد هوش مصنوعی، را نیز در گوگل انجام می‌دهد.

مطابق گزارش‌های نیویورک تایمز، سرگی برین و همکارانش از طریق صدور کد قرمز از سوی سوندار پیچای، مدیرعامل کنونی گوگل، به حمایت فراخوانده شده‌اند. این تصمیم به رقابت موازی با مدل هوش مصنوعی GPT-4 شرکت OpenAI مرتبط است. بنابراین، طراحی پروژه Gemini به منظور رقابت مستقیم با مدل ChatGPT از شرکت OpenAI انجام می‌شود.

گفته شده است که گوگل هدف دارد با وارد شدن ابزارهای هوش مصنوعی، همچنان به عنوان رقیب اصلی در عرصه جستجو حاضر باشد. در هفته‌های اخیر، این شرکت با تهدیدهای دیگری نیز مواجه شده است؛ به‌خصوص زمانی که متا و مایکروسافت مدل Llama 2 را معرفی کردند. این مدل هوش مصنوعی نیز با هدف ارائه نسخه متن‌باز و رایگان به توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها، به وجود آمده است. متا اعلام کرده‌است که اشخاصی که بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر داشته‌ باشند، برای استفاده از این هوش مصنوعی باید مجوز خاصی از متا دریافت کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *