مجله سیمدخت
0

12 شغل پول‌ساز دنیا؛ رشته‌های کارشناسی ارشد

بازدید 119

در این مطلب قصد داریم 12 شغل پول‌ساز که ممکن است از طریق داشتن مدرک کارشناسی ارشد، بسیار برای شما کارآمد باشند را معرفی کنیم. بسیاری از دانشجویان و متخصصان به دنبال موقعیت‌هایی هستند که به آنها در پرداخت هزینه‌های تحصیلی کمک می‌کند.

12 شغل پول‌ساز در دنیا وجود دارد که به طور معمول گزینه‌های کمک شهریه و بازپرداخت وام را برای دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط هستند، ارائه می‌دهد.

در این مطلب، 12 شغل پول‌ساز که ممکن است برای مدرک کارشناسی ارشد شما هزینه کنند و کمک‌هایی که ممکن است دریافت کنید را مورد‌بحث قرار می‌دهیم.

12 شغل پول‌ساز برای مقطع فوق‌لیسانس

اگر به دنبال کارفرما یا شغلی هستید که هزینه مدرک کارشناسی ارشد شما را پرداخت کند، مشاغل زیر را در نظر بگیرید که ممکن است به شما بازپرداخت شهریه یا سایر انواع بودجه را ارائه دهد:

1. پرستار

پرستاران به پزشکان در مراقبت از بیماران در مراکز درمانی کمک می‌کنند. برای این که یک پرستار شوید، می‌توانید مدرک لیسانس خود در رشته پرستاری را کسب کنید و سپس امتحانی را بگذرانید که به شما گواهینامه در تخصص انتخابی‌تان می‌دهد. پرستارانی که کارشناسی ارشد پرستاری را دنبال می‌کنند، ممکن است تکنیک‌های مراقبت پیشرفته را بیاموزند، گواهی‌های اضافی کسب کنند و پس از فارغ‌التحصیلی برای پیشرفت شغلی آماده شوند.

برنامه‌های مختلفی وجود دارد که بازپرداخت شهریه برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته پرستاری را ارائه می‌دهند، از جمله برنامه بازپرداخت وام پرستاران. این برنامه ممکن است اکثریت شهریه پرستار و سایر هزینه‌های آموزشی را بپردازد. دانشجویانی که در برنامه بازپرداخت وام پرستاری ثبت‌نام می‌کنند، معمولاً متعهد می‌‌شوند که چند سال پس از فارغ التحصیلی به عنوان پرستار کار کنند.

Nurse

2. مدیر بهداشت و درمان (خدمات‌درمانی)

مدیران بهداشت و درمان، تیم‌هایی از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را در مراکز پزشکی، مدیریت و رهبری می‌کنند. برای تبدیل شدن به یک مدیر بهداشت و درمان، ممکن است مدرک مرتبطی مانند کارشناسی ارشد در مدیریت بهداشت و درمان کسب کنید. این برنامه‌ها دانشجویان را در مورد تکنیک‌های مدیریت، آموزش می‌دهند و دانش گسترده خدمات‌درمانی را ارائه می‌دهند.

برنامه‌هایی مانند برنامه بازپرداخت وام دولتی (SLRP) ممکن است به مدیران بهداشت و درمان این امکان را بدهد، که وام‌هایی را که برای تامین هزینه‌های مدرک کارشناسی ارشد خود استفاده می‌کردند، در صورتی که در یک منطقه محروم از مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنند، که منطقه‌ای است که به متخصصان بهداشت و درمان بیشتری نیاز دارد، پرداخت کنند. می‌توانید برنامه منطقه‌ی خود را برای بازپرداخت وام بررسی کنید تا شرایط لازم برای ثبت نام را بفهمید.

مدیر بهداشت و درمان (خدمات‌درمانی)

3. تکنسین پزشکی

تکنسین‌های پزشکی با انجام آزمایشات در یک محیط آزمایشگاهی به تیم‌های بهداشت و درمان در تشخیص بیماری‌ها کمک می‌کنند. برای تبدیل شدن به یک تکنسین پزشکی، می‌توانید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را در یک موضوع مرتبط کسب کنید. این برنامه‌های تحصیلی، دانش لازم را برای موفقیت به عنوان تکنسین پزشکی پس از فارغ‌التحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

علاوه بر حمایت از مدیران بهداشت و درمان، برنامه بازپرداخت وام دولتی (SLRP)، به تکنسین‌های پزشکی کمک مالی می‌کند. این به آنها امکان می‌دهد وام‌هایی را که برای پرداخت هزینه تحصیل خود گرفته‌‌اند را بازپرداخت کنند. مشابه مدیران بهداشت و درمان، تکنسین‌های پزشکی نیز باید پس از فارغ‌التحصیلی در منطقه‌ای محروم از خدمات بهداشتی کار کنند تا واجد شرایط این برنامه بازپرداخت وام باشند.

تکنسین پزشکی

4. معلم

معلمان، دانش‌آموزان در هر رده سنی را، در هر زمینه درسی آموزش می‌دهند و آنها را برای مشاغل و زندگی حرفه‌ای آینده خود، آماده می‌کنند. در بسیاری از شهرها، معلمان مشتاق، نیاز به گذراندن یک برنامه آموزشی معتبر دارند که گواهی تدریس به آنها ارائه می‌کند. این برنامه‌ها، به معلمان دانش جامغ در زمینه‌های موضوعی خاص و دانش عمومی مرتبط با مدیریت کلاس درس، ایمنی دانش‌آموزان و مهارت‌های تدریس ارائه می‌دهند.

بسیاری از پروژه‌ها، می‌توانند به دانش‌آموزانی که به دنبال شغلی در زمینه تدریس هستند کمک کنند تا هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. به عنوان مثال، کمک هزینه تحصیل معلمان برای کالج و آموزش عالی (TEACH) به دانشجویانی کمک می‌کند که قصد دارند موضوعات خاصی مانند آموزش ویژه، زبان‌های خارجی، علوم و ریاضیات را تدریس کنند. برای واجد شرایط بودن برای دریافت این کمک هزینه، دانشجویان باید معدل مشخصی را نیز کسب کنند.

12 شغل پول‌ساز دنیا؛ مرتبط با رشته‌های کارشناسی ارشد - معلمی

5. کمک‌مربی (دستیار آموزشی)

دستیاران آموزشی، به آموزش دانش‌آموزان و حمایت از معلمان در داخل و خارج از کلاس می‌پردازند. از آنجایی که دانشگاه‌ها اغلب به دستیاران آموزشی کمک هزینه یا وجه مالی دیگری می‌دهند، بسیاری از دانش آموزان در حین تحصیل به عنوان دستیار آموزشی کار می‌کنند تا به کمک هزینه تحصیل‌شان کمک کنند. به عنوان مثال، در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی زیست‌شناسی، ممکن است به عنوان دستیار تدریس در کلاس درس زیست شناسی کار کنید و ضمن کسب بودجه برای مدرک کارشناسی ارشد، دانش مرتبط را به دست آورید.

12 شغل پول‌ساز دنیا؛ ارشدکمک‌مربی (دستیار آموزشی)

6. مددکار اجتماعی

مددکاران اجتماعی، به افراد کمک می‌کنند تا مسائلی را که در زندگی‌شان اتفاق می‌افتد را حل کنند، مانند کمک به کودکان و والدین برای غلبه بر موانع در مواقع بحران. برای تبدیل شدن به یک مددکار اجتماعی مورد‌تائید، ممکن است دانشجویان نیاز به کسب مدرک کارشناسی ارشد در مددکاری اجتماعی از یک موسسه معتبر داشته باشند. این برنامه‌های تحصیلی به دانشجویان فرصتی برای تمرین تکنیک‌های مداخله در بحران، بررسی شرایط سلامت روان و یادگیری استراتژی‌های مشاوره، ارائه می‌دهد. برنامه بازپرداخت وام دولتی (SLRP)، اغلب از دانشجویانی که به دنبال مدرک مددکاری اجتماعی هستند، حمایت می‌کند و در صورت کار در یک منطقه محروم از خدمات بهداشتی، به آنها در بازپرداخت وام دانشجویی کمک می‌کند.

12 شغل پول‌ساز؛ کارشناسی ارشد؛ مددکار اجتماعی

7. کارمند غیرانتفاعی

وظایف کارمندان غیرانتفاعی ممکن است شامل مدیریت، طراحی وب، فناوری اطلاعات و کارهای اداری باشد. اگر پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای یک سازمان غیرانتفاعی کار می‌کنید، ممکن است واجد شرایط کمک بازپرداخت وام باشید. به عنوان مثال، برنامه بخشش وام خدمات عمومی، ممکن است پس از پرداخت بخشی از وام به فارغ‌التحصیلان کمک کند.

12 شغل پول‌ساز دنیا؛ مرتبط با رشته‌های کارشناسی ارشد؛ کارمند غیرانتفاعی

8. مهندس

انواع مختلفی از مهندسان مانند سازه، عمران و زیست‌پزشکی وجود دارد. مهندسین، سیستم‌های پیچیده را در صنایع مختلف، طراحی، تحلیل و اجرا می‌کنند. مدارک کارشناسی ارشد مهندسی، دانش پیشرفته‌ای را در زمینه ریاضیات، فناوری و علوم به دانشجویان ارائه می‌دهد. برخی از شرکت‌ها برای کارمندان فعلی، کمک هزینه ارائه می‌کنند تا از آنها در زمانی که مدرک کارشناسی ارشد را در مهندسی دنبال می‌کنند، حمایت کنند.

مهندسی

9. بانکدار

بانکداران، به تسهیل تراکنش‌های پولی، مدیریت پرتفوی مشتریان و کمک به دارندگان حساب سپرده‌ و برداشت‌ها کمک می‌کنند. آنها ممکن است مدرک کارشناسی ارشد را در تجارت، امور‌مالی یا حسابداری دنبال کنند تا دانش و مهارت‌های خود را در زمینه‌های مرتبط با بانکداری توسعه دهند. برخی از سازمان‌های بانکی برای کارمندان خود کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در چنین رشته‌ای را ارائه می‌کنند. اگر در حال حاضر برای یک بانک کار می‌کنید، از کارفرمای خود در مورد کمک شهریه‌ای که سازمان شما ارائه می‌دهد، بپرسید.

بانکدار

10. مدیر فروشگاه

مدیران فروشگاه، تیم‌هایی از نمایندگان خدمات مشتری، متخصصان فروش و صندوقداران در فروشگاه‌های خرده‌فروشی را رهبری می‌کنند. مدیران فروشگاه ممکن است مدرک کارشناسی ارشد خود را در مدیریت بازرگانی، امور مالی، حسابداری یا مدیریت کسب کنند تا مجموعه مهارت‌های رهبری و تجاری خود را بیشتر توسعه دهند. برخی از شرکت‌ها به مدیران فروشگاه‌ها کمک می‌کنند تا زمانی که کارمند سازمان باقی بمانند، با ارائه کمک هزینه تحصیلی کامل یا جزئی، هزینه‌های کارشناسی ارشد را پرداخت کنند.

مدیر فروشگاه

11. پستچی

حامل‌های پست، بسته‌ها و پست‌ها را به منازل و ادارات تحویل می‌دهند. چندین مرحله وجود دارد که حاملان پست ممکن است برای توسعه مهارت‌های خود و کمک به پیشرفت شغلی خود، آنها را دنبال کنند. برخی از سازمان‌ها ممکن است به حامل‌های پستی که مدرک کارشناسی ارشد مربوطه را دنبال می‌کنند، کمک شهریه بدهند.

پستچی

12. داروساز

داروسازان، داروهای تجویزی را سازمان‌دهی و آماده می‌کنند، سپس آنها را در اختیار مشتریان داروخانه قرار می‌دهند. داروسازان، دانش گسترده‌ای در مورد موارد استفاده، کارایی و عوارض جانبی هر دارو دارند. آنها معمولاً قبل از شروع حرفه خود، نیاز به کسب مدرک داروسازی در تخصص انتخابی خود دارند. برای دریافت گواهی، ممکن است نیاز به کذراندن کارشناسی ارشد فارماکولوژی داشته باشید. بسیاری از داروخانه‌ها یا شرکت‌های داروسازی، به دانشجویان داروسازی در صورتی که پس از فارغ‌التحصیلی در یک سازمان خاص کار کنند، کمک مالی می‌کنند.

داروساز

یادگیری در مورد مشاغلی که ممکن است برای مدرک کارشناسی ارشد درآمدی داشته باشد، می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا تصمیم بگیرند کدام مسیر شغلی را انتخاب کنند و کدام مدرک را دنبال کنند. در این مطلب، 12 شغل پول‌ساز را باهم بررسی کردیم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *