مجله سیمدخت
0

سفینه‌سازیِ رؤیایی در No Man’s Sky: سفینه‌یِ خود را با جزئیاتِ کامل بسازید!

سفینه‌سازیِ رؤیایی در No Man’s Sky: سفینه‌یِ خود را با جزئیاتِ کامل بسازید!
بازدید 21

استودیوی هلو گیمز به تازگی تریلری از آپدیت ۴.۶ بازی No Man’s Sky با عنوان اوربیتال رونمایی کرده است. این آپدیت، دومین به‌روزرسانی اصلی بازی در سال جاری است و به نظر می‌رسد که در طول سال ۲۰۲۴ بیشتر محتوای جدیدی را ارائه خواهیم دید. درحالی که برخی از طرفداران انتظار یک اکسپدیشن جدید را داشتند، این آپدیت به‌جای آن به ارائه‌ی یک ویژگی اساسی تمرکز می‌کند و همچنین شامل چند شگفتی نیز است.

با آپدیت جدید، ایستگاه‌های فضایی بازبینی و بازطراحی شده‌اند و حالا دارای ظاهر خارجی و فضاهای داخلی جدیدی هستند. فضای داخلی ایستگاه‌های فضایی به‌صورت اتوماتیک تولید می‌شود و از یک ایستگاه به دیگری به‌طور چشمگیری متفاوت است. با تنوع گسترده‌ای از طرح‌ها و چیدمان‌های مختلف، تجربه‌ی بازی در این ایستگاه‌ها بهبود یافته است.

سفینه‌سازیِ رؤیایی در No Man’s Sky: سفینه‌یِ خود را با جزئیاتِ کامل بسازید!

فضای داخلی به‌روز شده ابزارهای پیشرفته‌تری را ارائه می‌دهد و با پیشرفت‌هایی مربوط به گیلدها و مرچنت‌ها، به بازیکنان امکان می‌دهد که به گیلدها به اعتبار کمک مالی کنند و از تخفیف‌های ویژه نژادهایی که با آن‌ها روابط خوبی دارند، بهره‌مند شوند. همه‌ی فروشندگان ایستگاه فضایی تحت بازسازی کامل ویترین خود قرار گرفته‌اند. لوازم، کیوسک‌ها و تزئینات جدید با فناوری پیشرفته، جزئیات بصری زیادی را برای خوشحال کردن مشتریان ارائه می‌دهند و هر گیلدی اکنون یک نقطه‌ی خدماتی منحصر به‌فرد برای فرستاده‌ی خود دارد.

با وجود همه‌ی این‌ها، شاید بزرگترین ویژگی‌ای که به‌روز‌رسانی اوربیتال معرفی می‌کند، توانایی ساخت سفارشی کشتی‌های فضایی از ابتدا با استفاده از یک ترمینال ویژه در ایستگاه‌های فضایی باشد. حال بازیکنان نه تنها می‌توانند کشتی فضایی خود را به طور کامل شخصی‌سازی کنند، بلکه می‌توانند از قطعات مختلف برای طراحی و ساخت کشتی کاملا جدیدی نیز استفاده کنند. این بخش محبوب‌ترین بخش به‌روزرسانی جدید بوده است. البته توجه داشته باشید که بخش سلاح‌ها و ارتقاء کشتی تغییر نکرده است.

به‌علاوه، این قابلیت برای وسایل نقلیه‌ای غیر از کشتی‌های فضایی مانند اکسوکرفت‌ها در دسترس نیست. این بدان معنی است که بازیکنان دیگر مجبور نخواهند بود به‌طور تصادفی به کشتی فضایی ایده‌آل خود برخورد کنند. اما روحیه‌ی کاوشگری‌ای که بازی تشویق می‌کند، دلیلی است که بسیاری از طرفداران قبلاً معتقد بودند شخصی‌سازی کشتی فضایی هرگز به‌طور رسمی به بازی اضافه نخواهد شد.

سفینه‌سازیِ رؤیایی در No Man’s Sky: سفینه‌یِ خود را با جزئیاتِ کامل بسازید!

به‌علاوه از موارد ذکرشده، بهبودهای کلی دیگری روی بازی اعمال شده است که شامل رفع باگ‌های مختلف می‌شود. از جمله این بهبودها می‌توان به بهبود مدل نورپردازی سطوح برای دستیابی به ظاهر واقعی‌تر و همچنین کاهش نویز اطراف بازتاب‌ها و بهبود پایداری آن‌ها اشاره کرد. همچنین، بسیاری از عناصر رابط کاربری در سراسر بازی برای ثبات و جذابیت بصری مورد بازبینی و بهبود قرار گرفته‌اند.

ماموریت‌های Fleet missions نیز دچار تغییراتی شده‌اند. این ماموریت‌ها همیشه چیزی شبیه به یک ویژگی مهم برای No Man’s Sky بوده است. اما با آپدیت اوربیتال، ظاهراً یک لایه‌ی استراتژی جدید به این بخش اضافه شده است. حال فرمانده‌های ناوگان می‌توانند در صورت مواجهه با شرایطی خاص، با بازیکن برای مشاوره و راهنمایی تماس بگیرند. همچنین، این احتمال وجود دارد که فرمانده‌ی ناوگان از بازیکن بخواهد که مستقیماً با اقدامات ناوگان درگیر شود. اقداماتی که بازیکن انجام می‌دهد، به طور مستقیم بر نتیجه‌ی ماموریت ناوگان و جوایزی که پس از بازگشت ناوگان بدست آمده، تأثیر می‌گذارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *